Kladno se přiblížilo k výhře už v první třetině, kterou vyhrálo 3:0. Pětatřicetiletý Majeský si ale přesto nemyslí, že se jednalo o snadné vítězství. „Za stavu 3:0 měla Slavia pár příležitostí, a kdyby se její hráči trefili, tak se mohl zápas třeba odvíjet jinak. Ale brankář Cikánek nás podržel a čtvrtá branka byla již definitivně uklidňující,“ zhodnotil Majeský zápas.

Přiznal, že domácí ve druhé části pod vlivem jasného vedení polevili. „Přestali jsme bruslit a hosté nás v určitých fázích přehrávali. Situaci jsme si zkomplikovali sami, když vznikala díra mezi obranou a útokem,“ uvedl Majeský, podle nějž je výhra o to cennější, že Kladno od Slavie nyní dělí sedm bodů. „Nyní se musíme soustředit na další těžký zápas, který nás čeká v pátek v Litvínově. Další výhra v řadě by jistě byla vynikající i pro sebevědomí celého mužstva,“ řekl.

Majeský vynechal úvod sezony, neboť si doléčoval zranění, se kterým startoval i na letošním mistrovství světa v Bratislava. „Ještě v létě jsem ani sám nevěděl, jestli kariéru neukončím,“ přiznal Majeský, jehož do Kladna lákal majitel klubu Jaromír Jágr i kapitán Pavel Patera. A nakonec ho i přemluvili.

„Sice jsem aktivně trénoval, ale prakticky půl roku jsem nebyl na ledě. Po deseti trénincích s Kladnem jsem naskočil do zápasu, ale věděl jsem, že to není ono. Postupem doby se můj herní projev zlepšil a velice mně pomohla reprezentační pauza, kdy jsem se mohl plně věnovat tréninku. Zatím jsem s Kladnem domluven do konce letošního roku a pak se uvidí…,“ dodal Majeský.