„Velmi si toho vážím, mám obrovskou chuť do práce. S kolegou Čermákem chceme udělat vše, co bude v našich silách, abychom vrátili Kladno tam, kam patří," řekl zkušený Lidický po svém oficiálním jmenování.

Jágr, který se po návratu ze zámoří pohyboval o víkendu v Kladně, pak pro klubový web vyjádřil přesvědčení, že právě Lidický je pravou volbou, a to přesto, že během víc než dvaceti let trénování ještě nikdy nevedl dospělý profesionální tým. „Jindřich Lidický trénuje v našem klubu velmi dlouho, má bohaté zkušenosti a v mládeži odvedl spoustu práce. Myslím, že jeho jmenování k A-týmu je ve všech směrech rozumným krokem. Jsem přesvědčený, že si šanci u áčka zaslouží a své kvality prokáže také v mužstvu dospělých. Navíc velmi dobře zná několik generací kladenských hokejistů, kteří mu prošli rukama. I to může být jeho výhoda," vyjmenoval Jágr výhody angažování Lidického.

Ten v minulé sezoně po osmi letech dovedl juniory Kladna do play-off, kde sice vypadli v prvním kole, ale budoucímu mistrovi z Chomutova vzdorovali víc než slušně.

Jeho asistetentem se stane David Čermák. Už jako hráč poctivec, co nikdy nic neošidil, a se kterým rád nastupoval i Jaromír Jágr, jeho vrstevník. Syn někdejšího perfektního obránce Kladna Bohumila Čermáka, řečeného Bogan, se do Rytířů vrátil před pár lety a vybudoval si slušnou trenérskou pozici – naposledy u mladšího dorostu.