„Měli jsme neskutečnou fazonu, ale nejen já, celý tým. Všichni kluci šlapali a dodržovali taktiku trenéra Křepelky. Systém, který nám vnutil, jsme vzali za svůj a vyplatilo se,“ usmívá se devatenáctile­tý borec.

Od gólu ústeckého Kuchynky ve 36. minutě (PZ na hřišti největšího rivala v boji o postup remizovala 4:4) ho nemohl překonat žádný ze střelců Děčína (14:0), Litoměřic (2:0), Klatov (6:0), Hvězdy Praha (7:0) ani Letňan (4:0).

Až přišel nešťastný páteční duel v Příbrami, kde Mastík sahal po sedmém shutoutu v řadě. Ještě v 56. minutě Kladno vedlo 2:0, ale nejslabší celek ligy pak nečekaně zabral a nejenže gólmanovi uťal sérii, ale i vyrovnal. „Byli jsme jako opaření, tohle jsme nečekali. Ale museli jsme to hodit za hlavu, v neděli čekal Klášterec. Už jsme naštěstí hráli dobře a vyhráli 6:3.“

Rodák z Prahy už od pěti let žije s rodinou v Horním Bezděkově a považuje se za Kladeňáka. Jeho sousedem je Josef Zajíc, dobrým známým další bývalý hráč Kladna Michal Mádl. Stejně jako oni by v hokejové kariéře rád někam dokráčel. Z Pézetky se to ale povede malému počtu hráčů. Jistě, je tady Jarda Jágr, ale to byla jiná doba.

Někteří ovšem vylétli i v posledních letech, třeba Skuhravý či Ševc. „Myslím, že u nás to nikdo nebalí, všichni mají stejnou chuť někam dojít a neskončit. Možná ti nejstarší už myslí víc na školu, ale ti mladší určitě ne. Já sám ještě mohu rok zůstat v juniorech, ale klidně bych vyzkoušel i dospělé. Zase by mě to posunulo,“ je přesvědčen vrstevník také talentovaných brankářů HC Ilašenka a Sýkory. „Znám hlavně Honzu Ilašenka, s ním se střetávám od malička. Jsou to dobré bitvy,“ usmívá se Mastík, pro něhož je ohromným zážitkem, když si ho na trénink pozve dospělé áčko.

„Je jasné, že když na vás střílí hvězdy jako Patera a spol., tak se chcete vytáhnout. Myslím, že i tohle mě hodně posouvá,“ míní šikovný rekordman.

Ten při trénincích s áčkem samozřejmě okukuje i jeho dva gólmany, Jana Cháberu a Lukáše Cikánka.

Kdo je podle něj lepší?

„Tak to posoudit nemohu, ať to udělají trenéři. A čí styl se mi víc líbí? Asi Honzy Chábery. Navíc je úžasné, jak pracovitý i na tréninku je,“ dodal autor téměř zázračné bezgólové série.

Překonal Eddiho i Hudáčka

V extralize dospělých se občas objeví také dlouhá brankářská série bez gólu. Naposledy se před dvěma lety povedla budějovickému Romanu „Eddiemu“ Turkovi, který neinkasoval 232 minut, než ho nachytal paradoxně tehdy kladenský útočník David Stieler. Rekord ale drží zlínský Vladimír Hudáček, jenž v sezoně 1999/2000 nedostal branku dokonce 262 minut. Mastík ho překonal o více než hodinu a půl čistého času.