Kladno na druhou stranu jen potvrdilo, že reprezentační přestávky pro něj nejsou tím pravým ořechovým.

Boleslavský kouč Petr Novák řekl, že do Kladna přijeli se třemi cíli.

„Za prvé hrát dobře z obrany, za druhé počkat si na nějaký brejk a proměnit ho, a za třetí eliminovat přesilovku Kladna, která je podle nás velmi dobrá. To vše se povedlo a můžeme slavit první výhru na venkovním kluzišti pod mým vedením. Ale ne moc, byl to teprve první krok.“

Fanoušci, kteří se na utkání vydali, museli být po první třetině moc rozladění z toho, co jim zejména domácí servírovali. Z velké šedi vystoupila pouze gólová akce přece jen o něco aktivnějších Boleslavských.

A stála za to. Krásnou kombinaci Výborného s Podkonickým zakončil do odkryté klece Bahenský (14.).

Asistent Rytířů Jiří Kopecký uznal, že zápas začal z obou stran hodně vlažně. „Boleslav ale bránila výborně střední pásmo a po naší chybě dala gól, který dost určil ráz utkání,“ mínil.

Kladno začalo mizerně i druhou část, ale Boleslav ještě nabídnuté možnosti nevyužila, zejména Balaštík. Teprve od 27. minuty Rytíři začali řinčet zbraněmi.

Ve dvou největších šancích promrhal Kuchlerovy výzvy Bicek a přišel zákonitý trest. Majeského chybnou rozehrávku vystihl Mikulík a jeho parádní pas proměnil Vrbata ve druhou branku (37.).

Ani ve třetím dějství se obrázek hry nezměnil. Největší šanci si vytvořili hosté. Už v úvodu třetiny Hrdel v sólu neuspěl proti Cháberovi.

Křeč Kladenských se každou minutou zvětšovala a hosté tři cenné body v pohodě uhájili stejně jako čisté konto gólmana Hübla.

V obou brankách vítězů měl prsty obránce Majeský, kterýmá brzy namířenodo Švédska.

Trenéři ho proto v úvodu třetího dějství, kdy pokazil rozehrávku přesilovkové akce,stáhli ze hry. „Protože je to skutečný hráč, uznal, že se mu nedařilo, že se mu duel celkově nepovedl,“ řekl Kopecký.

A na závěr ještě dvě zajímavosti. Kladno poprvé doma nedalo ani gól, a co je potěšitelné, sbírka mezi hráči, managementem a fanoušky vynesla pro dětský domov Ledce 90 880 korun.

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 0:2 (0:1, 0:1, 0:0). Branky a nahrávky: 14. Bahenský (D. Výborný, Podkonický), 37. Vrbata (Mikulík). Rozhodčí: Hribik, Šindler – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 2349.

Kladno: Chábera – Majeský (43. Lepine), Drtina, Kameš, Toman, L. Procházka, Piskáček – Bicek, Patera, Kuchler – Hovorka, Dragoun, Kalla – Valský, Lukáč, M. Látal – Bílek, Knotek, Hluchý – od 41. Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Mladá Boleslav: J. Hübl – Baldwin, Hay, Drábek, Čutta, Žabka, Koma, Rýgl – Bahenský, D. Výborný, Podkonický – Balaštík, Cetkovský, Tomas – Jiránek, Stieler, Demel – Hrdel, Vrbata, Mikulík. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.