Hokejista Radek Smoleňák proto nyní napjatě sleduje play off první ligy a snahu Rytířů vrátit se do nejvyšší soutěže. „Doufám, že to bude fungovat a kluci nás dostanou zpátky do extraligy,“ řekl.

Všimněte si, že použil zájmeno nás. Kladno je pro něj srdcová záležitost. Na jeden ze zápasů play off i proto dorazil v dresu s číslem 68. Jasně, Jágr je hlavní postava.

Proto Smoleňák rád okomentoval výrok přerovského kouče Vladimíra Kočary, jenž řekl během čtvrtfinále první ligy, že je Kladno lepší bez Jágra, než s ním.

„Vůbec nevím, co mají za trenéra. Ale asi to bude nějakej Vendelín,“ kroutil hlavou Smoleňák. „Asi neměl padesát let televizi a internet. Doufám, že hned potom, co to řekl, si šel vymejt pusu,“ byl nekompromisní.

Kladnu i přesto, že vyfasovalo v semifinále neoblíbenou a velmi kvalitně poskládanou Jihlavu, letos docela věří. „Dost je sleduji a jsem v kontaktu s trenéry (Jan Kregl je jeho kamarádem). Věřím jim, protože mají tým delší dobu pohromadě, doplnili ho Jarda s Plekym a Vampym a ti jsou znát,“ chválí Smoleňák hvězdné doplnění kádru Rytířů.

Že je Jágrovi, Plekancovi a Vampolovi dohromady 120 let, je mu celkem fuk. „Jestli jim je pět šest let nebo pětadvacet, je jedno. Zkušenosti nenajdete nikde na ulici a zvlášť v první lize to bohatě bude stačit. Samozřejmě to Kladnu tihle tři kluci sami nevyhrajou, ale mají dobře poskládané čtyři pětky, šlapou a snad to dopadne tak, jak si všichni přejeme,“ dodal Smoleňák, který se sám s Hradcem připravuje na čtvrtfinále extraligového play off proti obhájci titulu – Kometě Brno.