V pondělí se zapojil do tréninku Rytířů, detaily smlouvy se už jen dolaďují. „V pátek jsme se předběžně domluvili a myslím, že podpis smlouvy už je jen formalitou. A já udělám maximum, aby se Kladno dostalo zpátky do extraligy," vyprávěl 31 letý gólman po prvním ostrém tréninku.

Byl jste českou špičkou, ale před dvěma lety jste prohrál brankářský souboj ve Varech s mladým Závorkou a odešel do Plzně, kde jste se také na pozici jasné jedničky nedostal. Může to být v Kladně restart kariéry, jaký se tady povedl před časem vašemu předchůdci Honzovi Cháberovi?
Kéž by. Devět let jsem byl ve Varech a dařilo se. Pak přišel Tomáš Závorka a chytal fantasticky. Dodnes je tam jedničkou a já šel do Plzně, kde jsme byli ve dvojce s Matějem Machovským. A i to je výborný gólman, který má obrovskou budoucnost. Tím si nedělám alibi, že jsem neodchytal tolik zápasů, ale Matěj je v nároďáku a je jen otázkou času, kdy se stane špičkou extraligy. Já se do branky tolik nedostal a jsem proto rád, že přišla nabídka z Kladna.

Na zdejším zimáku jste odchytal nepočítaně zápasů, jak se tady cítíte?
Výborně! Je tady chladno a to je moje priorita. Ty nové multifunkční haly moc nemusím. Jsem jedině rád.

Znáte někoho z kladenského týmu?
Ve Varech jsem hrával s Víťou Bílkem, spolu se mnou dorazil Mára Posmyk, delší dobu se vídáme s Lukášem Cikánkem. Uvidíme, kdo ještě všechno dorazí, ale samozřejmě se v extralize nepohybuje zase tolik hráčů, takže se v podstatě všichni nějak známe. A já Kladno za extraligu ještě beru.

Také se výborně znáte s další uvažovanou posilou Václavem Skuhravým, on byl dalším základním stavebním kamenem Karlových Varů při jejich dvojnásobné cestě do finále extraligy. Konzultovali jste spolu kladenskou variantu?
Samozřejmě ano. Mělo by se to rozhodnout v rámci jednoho týdne. Já pochopitelně nechci mluvit za něho, ale byl bych určitě strašně rád, kdyby tady byl také. On je skvělý nejen na ledě, ale i v šatně a kdekoliv jinde. Je tou správnou personou a já měl to štěstí, že jsem s ním hrál tak dlouho za jeden tým. Co řekl, to vždycky platilo.

Jak ho vidí kouč Lidický?
Podle trenéra Kladna Jindřicha Lidického je Lukáš Mensator zkušeným extraligovým gólmanem. „My takového chtěli. Řešili jsme brankářskou otázku, abychom měli ještě někoho k Lukáši Cikánkovi, protože Jirka Švihálek ještě není tak vychytaný a nemá tolik zkušeností. Moc jiných možností v republice nebylo. Mensator byl českou špičkou a doufejme, že na to u nás naváže. Trochu na to i spoléháme. Pro něj i pro nás by bylo fajn, kdyby se to povedlo.