„Já se snažím od začátku série přistupovat k zápasům úplně stejně, nevytvářet si sám na sebe extra tlak. Ale dnes jsem nervózní byl, přece jen máme na kahánku a každý zápas je o všechno," říkal kladenský strážce brány po výhře 6:3.

První gól však inkasoval od Tůmy už při prvním střídání. Šok? Překvapení? „Moje chyba, přemotivovanost. Lítal jsem tam jako Janek. Kolikrát je přitom lepší zůstat tam co jste. Zvlášť když vím, že si to takhle dávají," povídal.

Ale pak se úžasně chytil, zářil ve třech dvojnásobných oslabeních i dalších výpadech Ústeckých. Celý tým hrál jinak než na severu Čech.

close Pátý zápas série ovládlo Kladno - doma přehrálo Ústí 6:3. Lukš Mensator zoom_in

„Mohl to být poslední zápas sezony. My nemůžeme říci, že jsme něco změnili. Prostě jsme hráli jinak, obětavě. Ústí hraje pořád skvěle, musí mít náš velký respekt.V play-off mají leccos za sebou, loni trápili Chomutov. Jestli jsme si mysleli po prvním zápase, že to půjde snadno, tak nás vyvedli z omylu. My se teď musíme snažit zmáknout ještě další zápasy, hlavně ve středu zabojovat a udržet se v sérii," burcoval zkušený kladenský brankář, který prošel s Karlovými Vary spoustami podobných bitev.

A leckdy úspěšně. "My mívali na první kola štěstí. Třeba jsme chytili Litvínov a i když byli v tablce nad námi, extrémně se nám proti nim dařilo a dali jsme jim třeba 4:1. Je fakt, že s Budějovicemi jlsme to jednou otočili z 2:3 na 4:3, to byl malý zázrak. To vám samozřejmě dá velkou sílu, i když my tehdy snad ve fináole prohráli sedmý zápas. V první lize si nevyberete, tady mají všichni velkou sílu. Čas to ukáže," dodal Lukáš Mensator.

Na tomhle chlapíkovi bude ve středu hodně záležet. 

Foto: Tomáš Kostečka