Anton Joseph CermakKladeňáků žilo v první polovině minulého století v Chicagu a okolí (například velké předměstí Cicero) opravdu hodně. Ze sta tisíc Čechů jich bylo řádově určitě tisícovky a spousta kladenských rodin mělo a má dodnes v Chicagu příbuzné.

I jejich hlasů využil tehdejší politik Anton Cermak, jenž se narodil v Kladně (1873), aby se v roce 1931 jako kandidát Demokratické strany stal v pořadí 44. starostou města Chicago. A to v hektických dobách prohibice (proti které bojoval) a gangsterů typu Al Caponeho.

Bohužel, Cermak byl v roce 1933 zastřelen v Miami, Florida při atentátu na tehdejšího amerického prezidenta F.D. Roosevelta, jehož doprovázel.Miroslav Čužák RysDruhá slavná postava Chicaga pocházející z Kladna stále ještě žije. Miroslav Rys loni oslavil 80. narozeniny a bydlí už opět v Kladně, kam se vrátil s manželkou. Rys, jeden z nejlepších sportůvců, kteří v Kladně kdy vyrostli, vynikal ve fotbalu i hokeji, kde má například i bronz z mistrovství světa.

Na sklonku 60. let minulého století dostal angažmá v Chicagu, ve fotbalovém klubu Sparta a bylo tak úspěšné, že se zde později stal i prezidentem klubu a roky ho vedl.

Michael Frolík

Pětadvacetiletý Frolík je zatím spíš na začátku své kariéry, ve městě hraje od roku 2011. Už od malička bylo jasné, že jde o výrazně talentovaného hokejistu. Navíc k talentu přidal ohromnou píli, a tak i když neláme v NHL střelecké rekordy, vypracoval se v nedílnou součást mužstva Blackhawks a důležitou asistencí přispěl k rozhodujícímu vítězství Chicaga nad Bostonem.