„Dokázali jsme to po soustředěném výkonu a výborné hře brankáře Stahla. Když se domácí mohli dostat na dostřel, tak jim všechno pochytal,“ uvedl nadmíru spokojený trenér Jindřich Lidický.

Také v této fázi extraligy to náramně lepí nejlepšímu střelci základní části forvardovi Petru Patykovi.

Na jihu Čech se mu podařil už třetí hattrick a s jedenácti góly opět vládne tabulce střelců! „A Vildumetz mu třikrát nahrával,“ usmál se kladenský kormidelník, pro kterého jsou dva skalpy Jihočechů satisfakcí za uplynulé sezony, kdy Budějky porážel jen výjimečně.

Poslední vzájemný duel začal Motor lépe a šel také do vedení. „Pak se nám dařilo eliminovat jeho nátlakovou hru a chodit do brejků,“ prozradil Lidický s tím, že góly dávali většinou po přečíslení, na což jsou jeho svěřenci machři.

V příštím utkání přivítají Rytíři ve středu Brno, které vyhrálo dlouhodobou základní část a jako jediné zatím Kladno porazilo ve skupině o play off. První buly bude vhozené v 16.00 hodin.

Předtím si ale někteří kladenští borci, kteří hráli nemocní, což byla například polovina obrany, dva dny odpočinou a pokusí se dostat z nejhoršího. V úterý už budou na tréninku.

Tabulka skupiny A: 1. Kladno (15 bodů, skóre 24:14), 2. Hr. Králové (12, 24:10), 3. Brno (12, 29:19), 4. Slavia (12, 19:18), 5. Č. Budějovice (3, 14:27), 6. Vítkovice (0, 13:35).