„Má výborný mančaft, byl nad naše síly. Kluci ale příkladně bojovali. Mají dobrou partu, a to je výborné," řekl jeden z trenérů Rytířů Petr Tatíček a litoval, že v obou zápasech měli k dispozici pouze patnáct hráčů.

Z různých důvodů byla mimo celá pětka včetně zadáka áčka Zelingra. „Jinak většinou hrajeme na šest obránců a čtyři útoky," podotkl Tatíček a dodal, že ani během sváteční přestávky neměli možnost trénovat s kompletním kádrem. „Jeden se uzdravil, druhý zase onemocněl," povzdechl si.

Podobné starosti Slezané nemají. Díky výborným možnostem mají široký kádr a mladíkům mají i co nabídnout. Proto u nich hrají třeba Poláci a Slováci. Zápas se však zlomil až v jeho druhé polovině, kdy Oceláři odskočili na rozdíl dvou branek.

Proti Vítkovicím citelně scházel Rytířům útočník Schildhabel, který stál kvůli dvěma vyšším trestům. Jeho góly Kladnu scházely.

„Zápas jsme prohráli kvůli neproměňování vyložených šancí, kterých jsme měli ve vyrovnaném utkání víc," řekl Tatíček.

V příštích dvou kolech jedou junioři, jimž nadále patří pátá příčka extraligové tabulky, na led třináctého Liberce a patnácté Mladé Boleslavi. Oba jejich soupeři stále živí naději na osmičlenné play off.