Jak to bude v nové sezoně, to zkouší odhadnout trenér Jindřich Lidický, který se po roce v áčku dospělých vrátil už před minulým ročníkem zpět k juniorům a vytvořil silný tandem s Petrem Tatíčkem. 


Jak silný tým postavíte letos? 
Uvidíme. Teď se nám vrátili někteří kluci z přípravy áčka, tedy Patyk, Schildhabel, Bláha, navíc jsme získali posily jako Vildumetze nebo Gnosina. Vildumetz trénoval také s A týmem a Gnosin se přihlásil sám, že to u nás chce zkusit. Je ze Zbraslavi, ale hrál teď za Spartu a vypadá velice slušně. Z áčka se může vrátit i Keszi, až se uzdraví po zranění. 


Přišly talenty i ze staršího dorostu? 
Jsou tu bratři Bláhové, takže budeme mít teď hned tři bráchy v týmu, dále Jelínek a další velice slušní hráči jako Müller. Navíc Veber, i když ten zatím pořád figuruje v A týmu. 


Naopak se asi nedá počítat s těmi největšími talenty, Adamem Kubíkem a Matyášem Zelingrem. Nebo ano? 
S těmi opravdu moc počítat nemůžeme. Kubík udělá místo v základní sestavě Rytířů určitě a Zelingr asi také. Záleží na něm.


Extraliga juniorů se loni uzavřela, jenže pořád mění hrací řád. Jak to bude letos? 
Změna tam je zase. Bude se hrát dvoukolově a poté se soutěž rozdělí na tři šestičlenné skupiny. Nejlepší dvě začnou od nuly a hrají o čtyři místa do play off. Zbylá šestka už hraje jen o umístění. Takže po dvou kolech prakticky začne nová soutěž. 


A vaším jasným cílem je určitě umístění v prvních dvou šestkách, ne? 
Chceme se dostat určitě mezi dvanáct nejlepších. Nicméně zase se zavedly výjimky, tedy že mohou hrát tři starší hráči, tak se těžko odhaduje, jak kdo bude silný. 


Trenér A týmu Hořava sází na poctivé hráče. Jak poctiví jsou junioři Kladna? 
Líné hráče nemáme. Samozřejmě by vždycky to úsilí mohlo být o něco větší, ale celkově jsou to pracovití kluci. Asi ne na medaili, ale na nadávání také ne. A hlavně to nejde paušalizovat. Jsou tam hráči, co dělají na doraz úplně všechno, ale i takoví, kteří by mohli přidat. To bylo, je a bude. A můžeme dělat, co chceme. 


Rytíři mají od letoška kondičního trenéra Michala Obrtela, využíváte ho i vy? 
Jsme domluvení, bude chodit na tréninky i s námi. Probereme s ním i nějakou metodiku, co by se mělo dělat. Jsem rád, protože v áčku je vidět, že to smysl mělo, trenéři tam jsou s jeho prací hodně spokojeni. A co vím, tak bude spolupracovat i s mladším a starším dorostem. 


Máte už za sebou i první přípravný duel, v úterý jste porazili Karlovy Vary 7:4. Jaký to byl zápas? 
Neučesaný, a to sám vlasy nemám (smích). Bylo poledne, vedro, puk poskakoval, ale nakonec jsme dali góly a povedlo se vyhrát. A přece jen to něco ukázalo: snahu, pár pěkných akcí a výborný výkon tří navrátilců z A týmu. Předvedli, že na to skutečně mají.