Kladno nastoupilo bez mladého Kubíka, ale s jednou velkou novinkou v sestavě. Šanci dostal devatenáctiletý brankář David Stahl, který sice naskočil krátce za Rytíře už loni, ale teď poprvé chytal mistrák od první minuty.

A i díky němu Rytíři odvezli z kadaňské mrazničky tři cenné body, které mají váhu i přesto, že je soupeř v sezoně mizerný a uzavírá jasně tabulku. Na ledě však dával Stahlovi i jeho spolubojovníkům pořádně zabrat.

Kadaň byla lepší od začátku, venkovní úvody prostě Kladnu nejdou. Po zásluze také inkasovalo z hole Hlavy (ještě při vlastní přesilovce), ale ve druhé třetině přišly i nadějnější chvilky, když se velmi podobně během 34 vteřin prosadili Pekr a Kloz. Oba objeli brankáře Dvořáka a bekhendem zakončili – 1:2.

Severočeši ještě jednou srovnali, když jejich posila z Chomutova, útočník Rob, v přesilovce také bekhendem překonal Stahla, ale ten pak už zavřel svou osíťovanou chrámovou jeskyni na sedm petlic.

Naopak ve 42. minutě skóroval z nenápadné střely ze strany Kloz a Rytíři pak už přes nápor Kadaně tři body uhájili.

„Jsme spokojeni jen s výsledkem. Hokej měl malinko menší kvalitu než je v první lize zvykem a my neodehráli dobrý zápas,“ hodnotil výkon Rytířů podruhé v řadě kriticky trenér Miloslav Hořava.

Co se týče dalších startů Davida Stahla, nevyloučil je, ale ani nepotvrdil. „Mirkovi Kopřivovi se narodila dcera, takže jsme mu chtěli dát volno, ale už trénoval. Rozhodneme se ve středu,“ dodal Hořava, jehož tým čeká ve středu doma letos kvalitní mužstvo Frýdku-Místku.

Trhači Kadaň – Rytíři Kladno 2:3 (1:0, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky: 14. Hlava, 36. Hejcman (Trefný, Kůs) – 28. Pekr (Štich), 28. J. Kloz (Machač), 42. J. Kloz (Machač, Štich). Rozhodčí: Grech, Doležal – Bosák, Ševic.

Kadaň: Tadeáš Dvořák – R. Černý, Trefný, Buchtela, Szathmáry, Blaha, Cestr – Rob, Hejcman, J. Havel – Hlava, Kůs, Šťovíček – Adámek, Rindoš, Tůma – Kohút, Tupý, Krejčiřík.

Kladno: Stahl - Štindl, Kehar, Hořava, Matula, Štich, Zelingr - Pekr, Přikryl, Strnad - Tůma, Machač, Kloz - Bláha, Kaut, Redlich - Lorraine, Svedlund, Zikmund.