„Nedali jsme gól a poslední zápasy jsou většinou o jednom, dvou gólech. Je to zklamná, cíl byl jiný," přiznal hned po utkání kladenský kouč Pavel Patera.

Zápas, jak už to bývá, rozhodl někdejší hráč Kladna Richard Diviš a ke vzteku hostů to udělal při vlastním oslabení. Kladnu přesilovky v sérii šlapaly, ale dlouho jedinou páteční by snad raději ani nehráli. Propadli na modré, Diviš se natlačil před Cikánka a dal zápasu pro hosty nepříjemný směr. „Začali jsme slušně, ale ten gól nás zbrzdil," uznal kapitán hostů Jiří Burger.

Do té chvíle přitom Rytíři opravdu hráli dobře. Už po půl minutě postupoval právě Burger sám na Svobodu, ale ten puk vytěsnil. Domácí hráli matně, důležitost zápasu je svazovala, ale gól Diviše ze 12. minuty je „odšpuntoval". Od toho momentu byli lepší a několikrát během utkání sahali po uklidňujícím druhém gólu.

Čtěte také: Petr Ton prožívá nejhorší chvíle kariéry

Kladno se nemohlo pořádně prosadit. Občas zahrozilo, ale Svobodu k vážnějšímu zákroku vlastně nedonutilo. A protože nevyšla ani závěrečná přesilovka vylepšená odvoláním Cikánka, odjíždějí Kladeňáci z Jihlavy smutní. Naopak na narvaném jihlavském stadionu křepčilo radostí pět tisíc diváků, Dukla porazila Kladno v sedmém zápase stejně jako před dvěma roky.

„Těžko se hledají slova, prohráli jsme. Dukla celou sérii výborně bránila a nám chyběl důraz do brány. Faktorů je ale víc," soukal ze sebe Jiří Burger a zhodnotil i celou sérii. „První dva zápasy jsme v Jihlavě byli málo nebezpeční dopředu, a když jsme doma ztratili další zápas, byli jsme nad propastí. Bojovali jsme dál, dovedli jsme to do sedmého zápasu, ale ten dopadl, jak dopadl," smutně říkala legenda hlavně vítkovického hokeje, která se před sezonou po letech vrátila do mateřského klubu. „Bohužel, všichni jsme chtěli do baráže, takže sezonu dobře hodnotit nemůžu, ale zase nebylo všechno špatně," dodal Burger.

Pavel Patera byl rovněž pochopitelně zklamán, jeho tým nedal v rozhodujícím zápase ani gól. „Přitom poslední zápasy jsou většinou o jednom, dvou gólech. Jihlava byla poté, co skórovala, trošičku lepší a my měli kliku, že jsme nedostali druhý. Škoda toho čtvrtého zápasu, kdy jsme vedli a ztratili ho. Pak už bylo těžké třikrát porazit tak kvalitní tým jako je Jihlava," říkal Patera.

Domácí Petr Vlk porazil Kladno v play off už podruhé, ale hlavně děkoval hráčům. „Hráli celou sérii jako tým, padali tam doslova po hubě, žila celá kabina. Vůle po vítězství byla dnes na naší straně," měl jasno Vlk. 

Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0). Branky a nahrávky: 12. Diviš (F. Seman). Rozhodčí: Svoboda, Kubičík – Kis, Špringl ml. Diváci: 5911. Konečný stav série: 4:3.

Jihlava: M. Svoboda – Kajínek, J. Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Kaláb, Půža – Diviš, J. Skořepa, Důras – Anděl, Hubáček, Jiránek – Zeman, F. Seman, Čachotský – Jergl, Březina, Danišovský.

Kladno: Cikánek – P. Hořava, J. Drtina, David Růžička, Repe, Ptáček, Kehar – D. Tůma, Burger, J. Kloz – Redlich, R. Přikryl, J. Strnad – Pekr, Machač, Tenkrát – Gratton, Zikmund, Cetkovský.

Čtěte také: Startujeme! Krajský fotbal v neděli poprvé v přímém televizním přenosu

Jan Šejhl, Rudolf Muzika