„Důvodů, proč jsme se rozhodli pro Kladno, je víc. Hlavně ho tady naučí jíst psy,“ zasmál se na úvod Jaroslav Modrý a už vážněji pokračoval: „Bydlíme poměrně blízko, v Nebušicích. A tady je výborná hokejová základna. Míra nás sem vzal a já jsem rád,“ poděkoval kouči Malému.

Desetiletý Jacob (bude z něj zřejmě obránce – vlohy po tátovi se nezapřou) navštěvuje americkou školu a v Americe také prožil celý život. V Čechách se tedy učí nejen hokej, ale také řeč, zvyklosti, mentalitu. „Takhle jsem si to představoval. Bylo to tak i za mě, když jsem byl malý. Po škole jít s kluky na hokej, být pohromadě, užít legraci. To je fajn. Je vidět, jak se ve všem zlepšuje,“ pokyvuje spokojeně hlavou osmatřicetiletý veterán, jenž ještě v minulé sezoně válel za Philadelphii a v NHL prošel i řadu dalších štací jako New Jersey, Ottawa, Dallas, Atlanta a hlavně Los Angeles, kde se mu dařilo nejvíc.

Možná by po něm rádo sáhlo i Kladno, vždyť zkušeného obránce nutně potřebuje a Modrý končil sezonu v Liberci s nezakrývaným zklamáním. Tým vypadl už v předkole play-off a veterán nyní řeší, jakým směrem se bude jeho kariéra ubírat dál. „Zklamání v Liberci bylo ohromné. Měli jsme velké ambice a nedošli daleko. I kvůli mně. A Kladno? Co bude dál, teprve uvidíme, zatím jsem to neřešil,“ uzavřel hráč nosící tradičně zádech číslo 44.

Rudolf MUZIKA