Severočeši jsou zároveň jediným mužstvem, s nímž za tři roky Rytíři ani jednou neprohráli (letos výhry 4:2 a 7:1), navíc uzavírá tabulku. Svěřenci kouče Pavla Patery tak jsou jasnými favority dnešního zápasu v Mostě.

Domácí tým už vyměnil trenéry, Jiřího Doležala vystřídal další někdejší borec Sparty Jaromír Šindel. Ten Šindel, pod jehož taktovkou se Kladno v roce 2002 snažilo, ale nakonec nezachránilo extraligu. Šindel v Kladně poté trénoval hlavně mládež, dokonce takové borce jako je David Krejčí nebo Michael Frolík. A vybojoval tady s juniorkou i dva mistrovské tituly.
Šindel s Mostem potrápil, Budějovice, na ledě lídra padl těsně 2:3. Podobně jako Pavel Patera má v týmu dost veteránů (Alinč, Pinc, Divíšek, Kubinčák), ale i hodně mladičkých hráčů. V poslední době začal hrát ex-kladenský Ondřej Havlíček a tradičně Mostu pomáhá hlavně góly.

„V Mostě je to podle toho, jak se vyspí. Navíc přijedeme my, takže se na nás dobře připraví. Mají nové trenéry, takže se budou chtít vytáhnout. Určitě tam nejedeme s tím, že jsou poslední. Sice jsme s Třebíčí vyhráli, ale stále ten hokej z naší strany není dobrý," říkal po středečním dueluí, který Kladno vydřelo v závěru, útočník Peter Jánský.

Rytíři v poslední době doplatili i na to, že ne proti všem soupeřům hráli od první do poslední minuty koncentrovaně. Most prý určitě nepodcení.

„Je to zápas jako každý jiný a člověk se musí připravit na sto procent. Že mají na prsou jmenovku Most a že jsou poslední, to nic neznamená. Jsou to kvalitní hráči hlavně z Litvínova, a i když jsou poslední, tak my v téhle lize vidíme, že je to pokaždé boj," dodává obránce Martin Kehar.