Hráč, který před čtyřmi lety došel s Kladnem až do čtvrtfinále play-off, kde dokonce proti Pardubicím krásně skóroval po akci s tehdejším kapitánem Zajícem, návrat vítá. „Samozřejmě, že to vítám. Rozehrával jsem se teď v Jindřichově Hradci, protože jsem se v Ústí nedohodl na snížení platu. Takže to teď dopadlo nejlépe, jak mohlo. Doufám, že tady budu platný, že mužstvu pomohu,“ řekl obrovitý borec, jakých v sestavě Kladna mnoho nenajdete.

Na zmíněné čtvrtfinále s pardubicemi si vzpomněl také. „Vzpomínám na to výborně. Tenkrát vlastně až v sedmém zápase čtvrtfinále play-off jsme prohráli smolně v Pardubicích a ty pak vyhrály titul. Jak pro mě, tak pro Kladno to tenkrát byla dobrá sezona. Chtěl jsem tady pokračovat, ale bohužel se Plzeň tehdy nedohodla s Kladnem na přestupu, takže jsem musel zpátky do Plzně,“ vysvětlil, proč dál v modrobílém dresu nepokračoval a zamířil do Vsetína, odkud si ho po letní přípravě stáhly Pardubice. Ty byly další štací velkého cestovatele, který si vyzkoušel také dresy zámořských klubů nižších soutěží, Českých Budějovic a naposledy Ústí nad Labem.

Stejně jako když před čtyřmi roky přicházel poprvé, debutovat bude v Praze. Tenkrát to byla porážka na Spartě, teď to bude snad lepší na Slavii, i když je rozjetá. „Hned atraktivní soupeř. Slavia hraje agresivní hokej. Uvidíme. Nemyslím si, že bych na tom byl nějak špatně, i když jsem toho moc neodehrál. Hodně jsem trénoval. Dopoledne jsem chodil do posilovny a na spinning, odpoledne s mužstvem v Jindřichově Hradci. V prosinci jsem dal v pěti zápasech pět gólů a šest nahrávek, i když samozřejmě to bylo ve druhé lize. Bude mi to zřejmě chvilku trvat, než se do toho dostanu, ale doufám, že to nebude moc dlouho. Že mi kluci pomohou a že se chytnu. Určitě se hodně těším a jsem také trochu nervózní. Přece jenom z druhé ligy kouká člověk na extraligu skoro jako na NHL, na nedostižnou soutěž. A najednou je to tady," doplnil František Mrázek.