Bude parádní start do druhé poloviny základní části momentem, jenž Buldoky posadí do sedla? Bude zápasem, který odstartuje tak očekávanou vítěznou šňůru, jež by Kladno přiblížila příčkám znamenajícím alespoň předkolo play–off? Čtyři zápasy na kluzištích soupeřů naznačily, že by se o utopii nemuselo jednat.

Důležité bude jak se tým vypořádá s únavou. V Třinci hrál téměř celou dobu na tři pětky vinou brzkého zranění Tomáše Horny. „Po zásahu u mantinelu byl notně otřesený, ale vyšetření u lékaře naznačilo, že by proti Zlínu mohl nastoupit. Hrát už může i Čurilla, čtyři formace bychom tedy složit mohli, ale ještě uvidíme,“ neodkryl trenér Zdeněk Müller všechny karty. Horna sám tolik optimistický nebyl a na webových stránkách klubu svou účast v dnešním utkání téměř vyloučil. „Doktor mi start nedoporučil. Uvidíme, jak mi bude v úterý ráno,“ řekl Horna.


Kouč si pochvaluje, že předešlé čtyři zápasy zastihly Kladno v lepší formě, hlavně v defenzivě. „Po tomhle víkendu jsme spokojeni, ale je škoda, že jsme nebodovali také ve Varech a na Slavii, kde jsme rovněž nehráli špatně. Zlepšili jsme se hlavně v obraně,“ pochvaluje si Müller.


Dnešní soupeř ze Zlína podle něj hraje venku lépe než doma a těžko se proti němu prosazuje. „Musíme být trpěliví a snad navážeme na zlepšení v přesilovkách. Chtělo by to potvrdit body z Třince,“ uvědomuje si Zdeněk Müller.

 

Kladno - Zlín

Úterý 4. prosince, 17.30 hodin, ZS Kladno.

Vzájemné zápasy letos: Kladno – Zlín 1:4 (0:0, 1:1, 0:3). Branky: 27. Gardoň – 31. Pšurný, 48. Rachůnek, 51. Zubíček, 54. Balaštík. Zlín – Kladno 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1). Branky: 8. a 34. Nosek, 43. M. Čech, 62. Vosátko – 26. Kazatel, 27. Kuchler, 48. Diviš.

Jak dnes mohou nastoupit

Kladno: Orct - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Schnabel, Ševc, Šmach - Gulaš, Patera, Procházka - Nedvěd, Gardoň, Kuchler - Tomajko, Kalla, Bělohlav – Diviš, Kazatel.


Zlín: Biegl - Hamrlík, Galvas, Klouček, Zubíček, Vosátko, Lučka, Nosek, Ďurák - Balaštík, Leška, Záhorovský - Ondráček, Martin Čech, Rachůnek - Barinka, Mokrejš, Andrašovský - Kubiš, Balán, F. Čech.

 

Více v úterním Kladenském deníku.