Potvrdili to i nový výkonný ředitel klubu Milan Volf a asistent trenéra Petr Kasík. "Jeho stav je asi spíš vážnější než naopak,“ smutně hlesl ještě poslední den roku Petr Kasík.

Na Nový rok se už klub od oficiálních zpráv distancoval s tím, že informovat bude Müllerova rodina. Podle neoficiálních informací je ale trenérův stav sice stabilizovaný, ale vážný.

A mužstvo vedl nepřetržitě od jeho pádu do I. ligy v roce 2001. A v poslední době se na něm mohly podepsat problémy hokejového klubu. Už v dubnu Müller naznačil, že pokračovat nechce, vedení ovšem kádr doplnilo a dostal novou chuť. Poté chtěl odstoupit v listopadu, ani nově složenému mužstvu se nevedlo. Nakonec ve funkci zůstal.

Každopádně v neděli na Spartě tým vést nemůže, vystřídá ho Petr Kasík, jemuž bude asistentský servis zajišťovat Milan Volf. Oba mužstvo připravovali i při včerejším tréninku, na kterém nepanovalo novoroční veselí.

V tabulce předposlední Kladno, na které se dotahuje poslední Brno, má navíc velké potíže se složením kádru. V úterním duelu s Libercem si obnovil zranění útočník Daniel Branda, jehož čeká zřejmě operace ramena. Z Ústí nad Labem si tak opět půjčí Mikulíka a zřejmě ještě jednoho útočníka. Z Berouna pak Šinágla. Pokud by Severočeši pustili pouze Mikulíka, dostane šanci junior Melka.

Nedělní duel Sparta – Kladno vypukne v holešovické hale v 17 hodin.