Na úvod jednoduchá otázka. Baráž – jak to zní? Jaké jsou vaše první pocity?

Zní to krásně. Určitě se na to těšíme. Rozhodně je to cíl tohohle mančaftu. Kladno chtělo do baráže a já jsem rád, že jsem u toho. Teď jsme splnili první cíl a dalším cílem je postup do extraligy.

Co bylo rozhodující v posledním utkání série?

Hráli jsme dobře. Začátek jsme sice dobrý neměli, ale naštěstí jsme rychle vyrovnali a pak šli i do vedení. Taky jsme proměnili přesilovku a zvýšili na 3:1 – to bylo hrozně důležité. Pak jsme tedy hned z kraje třetí třetiny inkasovali, ale naštěstí dal Jarda Jágr gól a pak už jsme si to pohlídali.

Ve třetí třetině to vypadalo na velký tlak domácích. Viděl jste to také tak?

No – vletěli na nás. Dali nám rychlý laciný gól, nakoplo je to, nás to trochu položilo. Ale naštěstí jsme taky dali gól, odskočili na dvoubrankový rozdíl. A to nás zase uklidnilo.

Předpokládám, že podstatné bylo i to, že se vám ještě v první třetině podařilo vyrovnat, že?

Samozřejmě. Kdybychom po první třetině prohrávali, bylo by to pro nás těžší. Museli bychom to víc otevřít. Naštěstí jsme dali dva góly a museli se tlačit oni. Dneska jsme vyhráli jen díky Cikimu. Zase chytal výborně. Chytil tam tak čtyři nebo pět tutovek.

Zvláště tedy v posledních pěti minutách…

Určitě! Prázdná brána a on to chytil. Hlavně díky němu jsme postoupili.

Na tvářích vašich spoluhráčů byly vidět nové šrámy. Asi i série s Jihlavou hodně bolela, že?

Už s Přerovem to bolelo, s Jihlavou to bolelo dvojnásob. Horší by bylo, kdybychom ještě prohráli – to to pak bolí ještě o to víc. Naštěstí jsme ale vyhráli. Bolest jde stranou, teď si můžeme odpočinout a připravit se na baráž.

Můžete zhodnotit celou sérii s Jihlavou?

Byla těžká. Jihlava je velice dobře organizované mužstvo. Hráli dobře dozadu i dopředu. Byly to těžké zápasy ve vysokém tempu. Bylo to hodně náročné. Ukázalo se, že jsme silní do útoku a dáváme hodně branek. A to v sérii rozhodlo. Vlastně všechny zápasy, které jsme vyhráli. Kromě toho nás i podržel gólman. Chytal fantasticky. Jak proti Jihlavě, tak i proti Přerovu. To rozhodlo.

Byl zlomovým zápasem ten minulý, který byl vyrovnaný a dokázali jste ho urvat na svou stranu?

To jsme si říkali, že jsme doma chtěli vyhrát obě utkání. Hlavně to druhé. Říkali jsme si, že bude zlomové. Dukla sice otočila, ale stejně jsme nakonec vyhráli. Poslední utkání bylo taky hodně těžké. Sice jsme prohrávali, ale dali jsme takový náhodný gól – můj. (usmívá se) Byla to dorážka. Ale myslím, že jsme celkově byli lepší a zasloužili jsme si postoupit.

Dal jste několik gólů z dorážek v předbrankovém prostoru. Vyhovuje vám to tam?

Ono to vypadá, že mi to vyhovuje, ale moc to tak není. (usmívá se) Jsem zvyklý spíš nahrávat. Ale tady chtějí, abych byl důrazný před bránou a docela se mi to vyplácí. Góly padají. Takže to budu tak hrát i dál.

Tušíte, co vás čeká v příštích dnech?

Myslím, že dostaneme pár dní volna. Odpočineme si a pak musíme potrénovat na baráž.

Stihli jste už v kabině třeba nějakou menší oslavu?

Ještě ani ne. Zařvali jsme si, ale víc jsme nestihli. Náš cíl je postoupit do extraligy. Tohle je jen takový mezistupeň. Pro nás ještě nic nekončí, naopak všechno teprve začíná.

Vzal si v kabině někdo slovo?

Tak dostali jsme od trenérů pochvalu za super sérii, za postup. Všichni jsme spokojení, ale další krok je postup!

Jan Šejhl