Rytíři přitom začali hodně nešťastně a po dvou faulech zkušených Plekance a Kauta hráli 40 vteřin ve třech. Do šance pustili jen Gilberta, ale ten zblízka v úterý bezchybného Cikánka a Jihočeši pak nevyužili ani pokračující tlak. Ten přerušila v polovině třetině kladenská přesilovka, která domácím uvolnila ruce díky rychle a přesně sehranému signálu, po němž Melka protrhl střeleckou smůlu týmu – 1:0

Od té chvíle byli domácí lepší a herní aktivitu postupně získávali i v původně vyrovnané druhé třetině. Postupně utahovali šrouby, Plekanec ještě nezvládl dva nájezdy dvou na jednoho s Jágrem, ale pak nabil na modrou Nashovi a ten s pomocí Jágra, přes něhož Kváča nic neviděl, zvýšil na 2:0.

Výsledek pak už vydržel, protože Budějovice i ve třetím dějství zůstaly za očekáváním a zmařily také dvě početní výhody. Na druhé straně vychytal Kváča sólo Jágra a i další zajímavé šance, ale Rytíře tohle v úterý mrzet nemuselo.

„Myslím, že první dva zápasy měly až nespravedlivé výsledky, přece jen nula bodů a nula sedm skóre ti vezme víru a sebevědomí. Dnes jsme museli vyhrát a jsme rádi, že se to povedlo, i když jsme nedali zase šance a nechali tak soupeře ve hře déle, než bylo potřeba,“ řekl po utkání Jaromír Jágr.

Jeho někdejší spolubojovník z reprezentace Václav Prospěl, teď kouč Motoru, uznal, že jeho tým takhle baráž hrát nemůže. „Až na prvních deset minut jsme byli horším týmem a vyhrát si nezasloužili. Pokud chceme v baráži uspět, musíme se ku..a zlepšit,“ kroutil nakvašeně hlavou.

Domácí David Čermák měl v obličeji výraz velké úlevy. „Důležité bylo, že jsme ubránili na začátku oslabení ve třech. Postupně jsme byli lepší, vytvořili jsme si dost šancí, a i když jsme z nich dali jen dva góly, řešit to nemusíme, protože máme tři body,“ řekl.

Jaromír Jágr připojil, že pro Rytíře je cenné, že se prosadili prvním gólem z přesilovky. Ty rozhodují zápasy a Kladnu zatím nešly. „Melka to výborně trefil, to nás povzbudilo. Celkově tam bylo víc změn v sestavě a myslím, že to bylo prospěšné,“ říkala hlavní tvář Rytířů a přidala, že baráž je něco takového, jako hrát v play off zápas číslo sedm. „Sice nemusíš vyhrát úplně všechno, ale moc a moc zápasů, abys došel, kam potřebuješ. I proto je tahle soutěž psychicky, ale i fyzicky náročná. Protože já se dnes cítil rozhodně nejhůř z celé baráže a Plekymu i Zikimu jsem říkal, ať mi raději ani nepřihrávají. Snažil jsem se pomoci jinak,“ dodal spokojený Jaromír Jágr.

Jeho tým nyní hraje v Českých Budějovicích, v pátek od 17:30.

Rytíři Kladno – Motor České Budějovice 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 12. Melka (Nash), 36. Nash (Plekanec). Rozhodčí: Úlehla, Kika – Bryška, Leder. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváků: 4720.

Kladno: Cikánek – Kehar, Říha, Zajíc, Nash, P. Hořava, Lakos – Zikmund, Plekanec, Jágr – Strnad, Vampola, Redlich – Svedlund, Machač, Melka – Š. Bláha, T. Kaut, Hajný – Jelínek.

České Budějovice: Kváča – Pavlin, Pýcha, Plášil, Kutlák, Jandus, Vydarený, Kachyňa – Z. Doležal, Přikryl, Karabáček – Endál, Gilbert, M. Novák – Doktor, Heřman, Čermák – Babka, Dančišin, Beránek.

Tabulka baráže:

1. Dynamo Pardubice 3 3 0 0 0 14:2 9

2. Piráti Chomutov 3 1 0 1 1 7:10 4

3. Rytíři Kladno 3 1 0 0 2 2:7 3

4. Motor Č. Budějovice 3 0 1 0 2 6:11 2