Na co se fanoušci mohou těšit na ledové ploše jsme se zeptali manažera reprezentace do 17 let, dlouholetého osobního kouče Patrika Eliáše, profesionálního trenéra ČSLH i kondičního trenéra juniorky Kladna Radka Hlavatého. „Kdo přijde, určitě uvidí hodně rychlý hokej a jistě i nějaké budoucí hvězdy NHL. Tyhle kluky čeká už příští rok draft,“ upozorňuje Hlavatý.

Jakou sílu mají Finové, mohou se s nimi nejlepší Češi rovnat?
To určitě ano, ale kvalita Finů je skutečně hodně vysoko. Na Challenge Cupu v Kanadě, což je neoficiální mistrovství světa téhle kategorie, prohráli až ve finále s Ruskem o jediný gól. Pro české hráče je tedy trojice zápasů ve Slaném a na Kladně hodně velkou výzvou.

Představíte krátce některé hvězdy mužstva?
Tou největší je asi litvínovský Jan Myšák, ale už je v kádru osmnáctky stejně jako gólman Nick Malík. Tady se můžete soustředit třeba na brankáře Bednáře, který v pátek vychytal čisté konto, nebo Pavla Nováka z Českých Budějovic, jenž už odehrál pár zápasů i za A tým Motoru a v pátek skóroval. Nějaké zápasy mezi dospělými mají i Tomáš Chlubna a Tobiáš Handl z Olomouce.

Je ve výběru nějaký středočeský hráč?
Byl tam boleslavský Michal Simon, ale bohužel se zranil. Střední Čechy však zastupují asistenti trenéra Karla Berana (ten je z Olomouce) – bývalí obránci Kladna Libor Procházka a Radim Skuhrovec, jenž je nyní asistentem i v extraligovém Litvínově.

Ve Slaném hrají mládežnické reprezentace poměrně často, ale v Kladně ne. Jak se vám povedlo dostat zápas na led Jágrova klubu?
V Kladně je to složitější s ledy, hraje tady a trénuje profesionální tým a dva kluby mládežnické. Teď před koncem roku se přece jen nějaké místo uvolnilo, za což jsem byl rád, protože stadion je pěkný a je blízko jak Slanému, tak letišti. Zápas tady bude určitě výborný.