Rytíři byli od začátku ve vedení. Dokud Energie využívala přesilovky, dokázala na trefy Babky a Indráka pokaždé odpovědět, ale když její další převaha skončila chybou potrestanou Filipem, už Kladno nedohonila. Zkušené duo Klepiš – Plekanec zajistilo uskočení na 5:2, které sice hosté téměř vyrovnali, ale v poslední vteřině neměli při tutové šanci víc štěstí.

Domácí trenér Otakar Vejvoda řekl, že jeho tým chtěli poslední zápas základní části vyhrát. "Hrálo se nahoru dolů, bylo hodně šancí a bylo to lehkovážnější než klasické zápasy. Bylo to tak z jasných důvodů. Jsme rádi, že jsme vyhráli," prohlásil.

Hostující Vojtěch Šik souhlasil, že se se hrálo od branky k brance. "Nebereme žádný bod, ale bereme pozitivní věci jako to, že jsme proměnili dvě přesilové hry, které nás celou sezonu trápí. Je super, že se nám teď povedlo dát dva góly a ubránit oslabení, když jsme ve třetí třetině byli několikrát vyloučení," chválil a poděkoval divákům, že přijeli v hojném počtu. "Už se soustředíme na utkání s Olomoucí v play off."

Rytíři Kladno - Energie Karlovy Vary 5:4 (1:0, 2:2, 2:2). Branky: 15. Babka (Kubík, Plekanec), 27. Indrák (Klepiš, Brodecki), 35. Filip, 41. Klepiš (Brodecki, Indrák), 48. Plekanec (Kubík) – 24. Gríger (Hladonik, Rachůnek), 28. Koblasa (Havlín, Černoch), 49. Kofroň (Dlapa, Havlín), 59. Koblasa (Černoch, O. Beránek). Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Ondráček, Hnát. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:38. Diváci: 1814.

Rytíři Kladno: Bow – Cibulskis, Babka, Sotnieks, Kehar, Slováček, Veber – Kubík, Plekanec, Jágr – Brodecki, Klepiš, Indrák – M. Procházka, Filip, Zikmund – Beran, Pytlík, Michnáč.

Karlovy Vary: Lukeš – Mikyska, Huttula, M. Kočí, Stříteský, Dlapa, Havlín, Rohan – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň.