Pondělní zasedání rady města Kladna řešilo vážný problém. Střecha zimního stadionu je v havarijním stavu, hokej se zde hrát nesmí. A vzhledem k tomu, že musí nejprve proběhnout výběrové řízení na zhotovitele, vše se řádně protáhne. Pokud se půjde v listopadu na hokej, pak jedině za předpokladu, že výsledek výběrového řízení ze zákona nikdo nenapadne.

V ohrožení není zdaleka jen A tým dospělých, ale hlavně stovky mládežnických hokejistů.

„Mohu potvrdit, že do rady města se dostavili zástupci Sportovních areálů města Kladna a sdělili nám, že statik při pravidelné desetileté kontrole zjistil, že střecha nevyhovuje. Což by se možná nestalo, jenže během posledních let se po problémech v různých supermarketech přitvrdily normy," sdělil Kladenskému deníku Radní pro sport a jednatel společnosti Hokej Kladno Otakar Černý mladší.

Vzhledem k vypsání tendru a také vzhledem k probíhající rekonstrukci jiných částí stadionu (měla skončit uprostřed léta) se nedá očekávat, že se začne dříve než v listopadu. Do té doby se všechny kladenské týmy budou muset vejít na druhou ledovou plochu, což je ale nemožné. S největší pravděpodobností tak budou osloveny s žádostí o pomoc stadiony sousední, ve Slaném, Berouně, možná v Praze.

„Sanace střechy může začít už během nynější rekonstrukce. Počkat musíme jen na výsledky tendru. Osmého listopadu můžeme na našem stadionu hrát hokej," tvrdí Otakar Černý, ale jedním dechem přiznává, že město s opravami nepočítalo a určitě si je nikdo nepřál.

Investice by neměla překročit sedm milionů korun. „Nedá se to ale říci tak jednoduše. Dnes jsou ceny většinu pod částku, kterou určí projektant. A že může výsledek výběrového řízení někdo ze zákona napadnout? Nad tím raději ani nechci přemýšlet, bylo by to další zdržení,"

Černý byl ve středu jedním z těch, kteří se bavili o budoucnosti kladenského hokeje. Jednání se před odletem na dovolenou do Las Vegas zúčastnil i Jaromír Jágr ml. Stejně jako ředitel HC Kladno Václav Bartoš. Ten údajně během setkání navrhl, že ve funkci skončí, což na přímý dotaz nevyvrátil, ale potvrdit to Deníku také nechtěl. „Nebudu to nyní komentovat. Co se týče mé osoby, vše se dozvíte včas v závěru června, až se vrátí z dovolené Jaromír Jágr," odkázal na návrat majitele klubu.

Dodal, že není důvod k panice. „Všechny věci jdou tak, jak jít mají."

Bartoš i Jágr nicméně byli přítomni minulý týden na schůzce s vedením města Kladna, které je minoritním vlastníkem klubu a po sestupu A týmu do I. ligy vyhlásili někteří jeho vrcholní představitelé, že podporu profesionálním sportovcům hodlají v nižší soutěži omezit. O tom rozhodne až červnové zastupitelstvo.

„Jednání mezi námi a městem bylo velice konstruktivní, hodně otevřené a v pozitivní náladě. Hodně se diskutovalo, ale to je dobře, jednání bych označil za plodné," nesouhlasí Bartoš s tím, že došlo k rozepři.

Což potvrdil i Otakar Černý, který jako jednatel společnosti Hokej Kladno u jednání byl rovněž. „Prostě jsme si něco vyříkali. Hlavně co se týče struktury klubu. Pokud se mně něco nezdálo, nebo bych to dělal jinak, tak jsem to s Jardou i Vencou probíral už během sezony. Byly to věci z pozice města, ne z pozice mé osoby," tvrdí Černý.

Středeční schůzka byla podle něj rušnější hlavně pro to, že klub sestoupil z extraligy a všem je jasné, že by to chtělo rychlý návrat mezi elitu. Otakar Černý bude 17. června bojovat na zastupitelstvu o to, aby příspěvek města profesionálnímu klubu zůstal ve stejné výši, jaký byl v extralize. „Věřím, že se nám to povede obhájit, i když je mi jasné, že to nebude jednoduché. Udělám pro to všechno, je to moje srdeční záležitost. Budu vždycky na straně hokeje," dodal Otakar Černý mladší.