Útrobami stařičkého kladenského zimáku pojmenovaného nyní na ČEZ stadion, provedla Deník dvojice Vladimír Malý – Miroslav Petrák. Masér a kustod, v podstatě však holky pro všechno. Namasírují, nabrousí, vyperou, usuší, vyluxují, zašijí, zalepí. A vtipem roztáhnou do úsměvu i kluky, co třeba párkrát za sebou chytli deku, tedy nehráli.

Každopádně to bylo zajímavé podívání.

Kabiny kladenského áčka mají daleko do NHL nebo exkluzivních českých a evropských arén. Žádné jmenovky, žádný nablýskaný nábytek. Zato atmosféra na vás dýchne. Je domácí, nasáklá hokejem. Ti sentimentální si tu mohou představit v sedačkách jména jako Jágr, Plekanec, ale klidně i Nový, Pospíšil a řady dalších slavných jmen.

Tihle všichni se tady totiž převlékali, křičeli na sebe, povzbuzovali se. Tak jako dneska Skuhravý, Rudovský nebo Stach.

Kabiny jsou skutečně trochu labyrintem. Kdo z vás by tam zavítal poprvé, nemohl by minout masérnu a asi by trefil i do hlavní šatny hráčů. Určitě by našel i rozcvičovnu a posilovnu. Ale třeba brusírnu nebo prádelnu, to už by chtělo trochu fištróna.

To nejzajímavější pro fanoušky samozřejmě nabízí hráčská kabina.

Masér Láďa Malý v níž už před sedmou hodinou poctivě luxuje. Hlavně koberečky, na nichž si hráči nazouvají brusle. „Je dobré to vzít pořádně, brusle se ztupí i o malý kamínek. A hráči sem chodí v botách, i když by asi neměli," vypráví.

Ukazuje na místo, kde sedává Jaromír Jágr, ale tak to bylo jen v případě přerušené sezony v NHL. Jinak se prý světová hokejová megastar a majitel Rytířů převléká u rozhodčích, trénuje totiž často v noci a se spoustou propriet. „Ten by se sem ani nevešel," směje se Malý, mimochodem sám velký obdivovatel JJ.

Nejširší místa v šatně mají pochopitelně brankáři, těsně vedle vchodu do vedlejších sprch, kde je i vířivka a speciální masážní sprcha. „Vždyť byl naším partnerem Vagnerplast, od té doby to máme," zasvěcuje nás Malý.

Ten se do kabiny vrací v den utkání ještě po poledni. To už přichází s vypranými nádhernými modrými dresy s rytířem na prsou. Každému hráči ho načančá na jeho místo, k tomu voňavý ručník a příprava nápojů i energetických tyčinek. V Kladně se pořád ještě jede profesionálně, Jarda Jágr i realizační tým drží v tomhle směru extraligovou kvalitu.

I díky Láďovi Malému. „Víte, můj sen vždycky byl, abychom vyhráli ten titul, vždyť můj předchůdce Máša Prošek jich má pět. Sen to je i dál, ale teď mám jeden jiný – dostat se zpátky mezi elitu," uzavřelo procházku po kladenských kabinách její srdce – Vladimír Malý.

Velkou reportáž z návštěvy kabin kladenského áčka si přečtěte v sobotním vydání Kladenského deníku (3.10.)