I proto ho Rytíři získali už 7. září na střídavý start a nyní ho poprvé využijí. V sobotním mači s Litoměřicemi (16) sledujte nepřehlédnutelného Tomáše „Pytláka" ve třetí řadě s Daleckým a Machačem.

Tomáši, předpokládám, že jste přesun do Kladna přivítal, protože hraní asi hokejistovi chybí, že?
Jsem rád, protože naposledy jsem hrál ještě v přípravě. Navíc je to zase na Kladně, kde se mi loni líbilo.

O vašem návratu se mluvilo už dva týdny, proč se to realizovalo až nyní?
To vám neřeknu. Mám sice hostování od 7. září, ale asi mě Kladno doteď nepotřebovalo. Nicméně jsem rád, že už to přišlo.

Na jak dlouho se do sestavy rytířů zapojíte? pojedete zpět do Plzně hned po sobotním utkání?
To ne, hrát budu ještě v pondělí v Ústí nad Labem, i když úplně stoprocentní to není. Jaký bude další program, to zatím nevím. Záleží asi na domluvě obou vedení.

Anebo na zdravotním stavu plzeňského kádru. Kdyby měli hodně marodů, asi vás stáhnou rychleji, že?
Zřejmě. I když tam je takové složitější.

Proč vám to vůbec v Plzni zatím nevychází? Měl jste se rozehrát v Kladně a tady jste kvalitu ukázal. Nepovedla se příprava?
Nevím sám. Martin Straka (šéf klubu) mě podepsal a říkal, že hrát budu. Přípravu jsem odehrál celou, ale na jejím konci mi trenér řekl, že extraligu hrát nebudu. Asi nejsem jeho kůň a nezbývá mi nic jiného než mlčet, respektovat jeho rozhodnutí a trénovat naplno, abych si to ještě víc nezkazil.

Kladnu jste dokonce dal v přípravě gól, ale také jste poznal na vlastní kůži, že nemá špatný tým, protože doma Škodovku po dobrém výkonu porazilo.
Je fakt, že nás tady kluci hlavně v první třetině sfoukli. Pro obránce byl tehdy obrovský rozdíl ve hřišti. Na užším neměli žádný čas na rozehrávku. A je pravda, že Kladnu hlavně první třetina vyšla neskutečně a my nevěděli, kde nám hlavy stojí.

Kladnu se uzdravil David Stach, má i Václava Skuhravého.Vy jste také centr, kam se zařadíte?
Trénoval jsem s Honzou Daleckým a Patrikem Machačem, tak asi s nimi.

S Honzou Daleckým jste i kamarádi, ne?
To je pravda, jsme velcí kamarádi, i s Ádou Stachem. Takže oni věděli, jak to vypadá se mnou a já věděl, co se děje v Kladně. Zprávy byly dobré, za což jsem byl rád, protože mi se v Kladně loni fakt hodně líbilo.

Jak bude vypadat zápas s Litoměřicemi? Loni vás moc trápily, a také letos mají hodně talentu vepředu stejně jako Rytíři. Mohl by to být pěkný hokej…
Spolupracují teď s Hradcem a šikovné útočníky mají. Přesto věřím, že my budeme šikovnější. Loni jim to na nás vycházelo, ale teď už hraje Víťa Bílek za Kladno a ne za ně. On jim nějaké góly dá a otočí se to pro nás (úsměv).