Ve čtvrté sérii nájezdů podruhé uspěl třinecký útočník ve službách domácích Hrňa, zatímco obránce Kladna Ptáček selhal. Jako jediný hráč hostů se ale v nájezdech prosadil, když střelou pod víko proměnil hned první.

Kladenští nakonec v předehrávaném utkání první ligy nenavázali na tři výhry v řadě. V extraligovém termínu nováčkovi podlehli 1:2.

Na sklonku první části dostal hosty do vedení svým desátým gólem v sezoně Machač, který zužitkoval parádní akci Jánského, jenž se prokličkoval přes tři hráče. Soupeř vyrovnal v jedné z mála početních výhod. Ve 39. minutě to dokázal M. Růžička.

„Je mi z toho smutno, protože jsme fakt hráli docela dobře, zvláště v poslední části, kdy jsme je nepustili ze třetiny. Nedali jsme však šance," řekl asistent Rytířů Jiří Kopecký. Nejvíc příležitostí měl Ton, jemuž to v koncovce nelepilo. „Jinak hrál ale dobře. Někdy se to tak stane," podotkl.

Domácí se do zápasu posílili několika borci Vítkovic a Třince. Z tohoto úhlu pohledu soupeř kouče docela zklamal, byť bral dva body. „Čekal jsem od nich víc, bohužel nakonec uspěli oni," posteskl si Kopecký.

Rytíři nastoupili bez svého nejproduktivnějšího hráče, nemocného kapitána Burgera. Na křídle čtvrtého útoku tudíž hrál obránce Matula.

Hostům se nepodařilo vstřelit jubilejní branku. Do stého zásahu v sezoně schází Kladnu jeden gól. Pokud ho zaznamenají doma proti Ústí nad Labem, vyhraje dvě permanentní vstupenky Klára Dostálová z Kladna.

Jediná ze 119 tipujících v soutěži Deníku věřila, že Rytíři v pátečním utkání nedají potřebné dvě branky.