Zatímco Rytíři si zahráli první přesilovku až v polovině zápasu, domácí měli početních výhod dost a v úvodu dokonce dvojnásobnou. Sice ji neproměnili, ale hned po jejím skončení už Percy pohodlně navrátilce do brány Bow překonal. Přesilovku využil po dobrém odrazu také Dzierkals a ještě předtím si nahození ex-kladenského Strnada srazil do vlastní brány Cibulskis. "Věděli jsme, že to je důležitý zápas a přesto jsme se nechali vylučovat. Fauly byly zbytečné a oni trestali," zlobil se útočník Kladna Antonín Melka. 

Kladno mělo trochu štěstí až poté při snížení Plekancem, ale v úvodu druhé části zase zaúřadovala budějická přesilovka a Percy dal na 4:1. Brankáře Bowa, jemuž se v sezoně vůbec nedaří, pak vyměnil Brízgala. 

Hostům se v koncovce tolik nedařilo, i když si šance vytvořili. Jejich frustrace rostla, byli podráždění, Jágr protestoval u rozhodčích a ve třetí třetině také Plekanec. Ale na rozhodčí to neplatilo, opět poslali hosty do tří a na takové situace má Motor skvěle postavený tým – Gulaš 5:1. Pak sice Plekanec ještě snížil a pořád ještě měli Kladeňáci docela dost šancí, jenže na Hrachovinu už nikdo recept nenašel, naopak Gulaš při power-play jistil na 6:2. 

"O faulech jsme se bavili v kabině. Byly zbytečné, hokejkou. Toho se musíme vyvarovat," dodal zklamaně Antonín Melka.

Hlasy trenérů

David Čermák (Motor): „Pomohli jsme si přesilovými hrami, díky kterým jsme zápas rozhodli. Čtyři góly v přesilovkách se nepodaří dát každý zápas. Tomáše Čachotského si stáhla Jihlava, ale jednáme, abychom ho mohli ještě do konce sezony využít.“ 

Pavel Skrbek (Kladno): „Zápas jsme ztratili hned v první desetiminutovce, kdy jsme domácím nabídli tři přesilovky a oni je dokázali využít. Pak už si soupeř zápas pohlídal. Sice jsme měli šance na vyrovnání, ale on nám pokaždé odskočil. Utkání jsme si prohráli vlastní nedisciplinovaností.“

Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Percy (M. Hanzl, Gulaš), 8. Strnad, 13. Dzierkals (Štencel, Vráblík), 22. Percy (Pech) , 44. Gulaš (Pech, Percy), 59. Gulaš (Dzierkals, Vráblík) – 15. Plekanec (Jágr), 45. Plekanec (Kubík). Vyloučení: 2:8, využití: 4:0. Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Gerát. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Bindulis, Kachyňa – Gulaš, Pech, Vondrka – Valský, M. Hanzl, Dzierkals – Zd. Doležal, Vopelka, Strnad – Tomeček, Toman, Koláček. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.

Kladno: Bow (24. Brízgala) – Dotchin, Kehar, Slováček, Ticháček, Babka, Cibulskis, Klikorka – Jágr, Plekanec, Kubík – Filip, Indrák, Brodecki – Beran, Pytlík, M. Procházka – Melka, Zikmund, O. Bláha. Trenéři: Vejvoda, Skrbek a Mach.