„Jsme nejhorší mezi nejhoršími,“ hořce se pousmál brankář Buldoků Jan Ilašenko a povzdechl si nad defenzivní činností týmu.

Podepsalo se pod ní oslabení obrany.  Nenašla se náhrada za Koláříka a Slánského, přičemž beci, kteří je měli zastoupit, sice absolvovali přípravu, nakonec si to však před sezonou rozmysleli. Navíc si zlomil ruku Vyskočil a pár zápasů pro zranění vynechal Kužel.

Ilašenko momentálně marodí s angínou a příležitost tak poprvé v řisutské svatyni dostane Jiří Švihálek, jenž předloni absolvoval v brance kladenských Rytířů přípravná utkání.

„Jsem sám na něj zvědavý. Určitě ostudu neudělá,“ prohlásil Ilašenko na adresu dvaadvacetiletého dlouhána. Třetím do gólmanské party je Dominik Chabr.

Pochopitelně si přeje, aby zakončili první čtvrtinu vítězně „Měli bychom, je to  naše povinnost. Přeji Švihálkovi nulu, ale vychytat ji v druhé lize není žádný med. Hlavně to chce tři body,“ prohlásil pětadvacetiletý brankář a na závěr nalil trochu optimismu. „Byla to strašná bída, poslední dvě utkání jsem ale konečně začal poznávat řisutský hokej.“

Buldoci zatím vyhráli v Dvoře Králové 3:1 a doma s Kobrou 6:5 po nájezdech.