Kladeňačky prošly základní částí ligy bez většího zaváhání s odstupem za favorizovanou Slávií a s náskokem před Litvínovem a Plzní, která se nakonec do play-off nekvalifikovala. HC 2001 Kladno se v základní části potýkal s mnoha zraněními a nemocemi, nakonec ale obhájil loňskou pozici v Čechách.

Nadstavbová část určila semifinálové dvojice. Kladenské hráčky vítězstvím s Litvínovem a infarktovými nájezdy ve Vsetíně rozhodly o tom, že do play-off nastupují z druhé pozice a budou bojovat o čtyři vítězství a postup do semifinále právě se Vsetínem. Případný rozhodující zápas by díky zmíněným úspěšným nájezdům hrály doma.

HC 2001 se do vyřazovacích bojů posílil o pět kvalitních hráček. Z Pardubic přišla Iva Padevětová, která na Kladně slavila loňské stříbro a Petra Malinská. Ze Švýcarska přišla dlouholetá reprezentantka Draha Fialová a nastoupí i dvě mladé české reprezentanty Nikola Tomigová a Kateřina Mrázová. Navíc se z hostování ve Švýcarsku vrátila reprezentantka a hokejistka roku 2008 Kateřina Flachsová.

Play–off se do ženské ligy vrací po letech, hraje se na čtyři vítězná utkání, a ta slibují silný náboj, Kladno se pokusí získat první dvě vítězství a vytvořit si tak základ k postupu do finále již tuto sobotu (16:15) a v neděli (13:30).

Jan FIALA