Vary tradičně začaly extraligu lépe než Kladno, zatím nasbíraly o devět bodů víc. Rozdíl byl i vyšší, ale Energii se v posledních zápasech moc nedaří, zatímco Rytíři ze čtyř posledních pokusů urvali bodů pět.

Západočeši nejsou právě oblíbeným sokem Kladna. Naposledy je sice doma porazilo, ale bylo to v posledním kole základní části minulého ročníku a tehdy šlo spíš o přátelák, oba týmy už totiž věděly, jak dopadnou a co je čeká. To výhra Kladenských v první čtvrtině na ledě Karlových Varů 2:1 byla skoro historická, protože v KV Areně počítají od jejího postavení prakticky jen porážky.

Tentokrát se bude hrát na kladenském ledě, ale je otázka, kdo je vlastně favoritem. Rytířům se totiž doma v posledních dvou sezonách vůbec nedaří, byť naposledy uspěli proti Litvínovu. Naopak Západočeši patří v celé extralize k nejlepším na soupeřově ledě, kde jsou páté nejlepší.

Domácí jsou navíc opět oslabeni o Michaela Frolíka. Velká předsezonní posila srazila v Budějovicích nechtěně rozhodčího, za což jí nemilosrdný kat disciplinárky Viktor Ujčík napařil dvouzápasovou stopku. Slušňák Frolík tak stojí už podruhé v sezoně, to za dlouhé roky v NHL nezažil…

Trest dostal od Ujčíka také Radek Smoleňák, ale ten hrát může. Jen bude letos u Smoleňáků slabší Ježíšek, přišil mu totiž za údajné filmování pokutu ve výši deseti procent platu.

Na Smoleňákovy šikovné góly po tečích a dorážkách však Kladno bude spoléhat i v pátek proti Varům. Aktuálně jde o největší rytířskou zbraň v těžkém extraligovém boji, který bude pokračovat v neděli v Olomouci a pak až po reprezentační přestávce.

A ještě pár perliček…

Bráchové proti sobě. Kladno si v Litoměřicích vybralo bratry Procházky, ale pouze staršího Martina má v týmu, zatímco mladší se nakonec dohodl na smlouvě právě v Karlových Varech. A daří se mu: právě on dal v říjnové duelu jediný gól Energie do sítě Kladna a celkově má v bodování slušnou bilanci 6+4. Překvapivě lepší, než Martin - ten má 4+3.

Redlich určitě, co Kružík? Karlovy Vary mají už roky na soupisce dva odchovance Kladna. Zatímco Tomáš Redlich (letos 2+4) je v základní sestavě, Dan Kružík hrál jen jednou. V Sokolově má v Chance lize ale výborná čísla (24 zápasů - 7+15), třeba v Kladně dostane šanci také on.