Pro děti je připraven program na ledě i mimo něj. Postačí vzít si s sebou pouze brusle, helmu, teplé rukavice a dobrou náladu.. Helma může být i lyžařská. V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou.

Pro ty, kteří ještě nejsou rozhodnuti začít s bruslením, bude otevřena půjčovna bruslí. Je možné se obrátit přímo na paní Lokvencovou (tel.: 736 607 854) a brusle či helmu si předem zarezervovat.

Pro děti připravili trenéři PZ Kladno (mj. Václav Klaus, Marcel Kučera, Jiří Suk, bývalý extraligový kladenský hokejista Petr Matula) zábavný program na ledě. Rodiče získají podrobné informace o tom, jaké jsou výhodné podmínky pro začínající hokejisty v klubu PZ (Příspěvky 1. a 2. třídy pouze 100 korun ročně včetně zapůjčení výstroje).

Pro účastníky Týdne hokeje je pak připravena ještě další výhoda. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje, získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje od CCM. Domů si také odnese reprezentační dres.

Na pondělní nábor Rytířů dorazilo rekordních 63 dětí, což kvitoval i přítomný Jaromír Jágr, majitel klubu. „Dali jsme si se všemi trenéry na Kladně za cíl posunout mládež úplně na jinou úroveň, než byla doteď. Věřím, že do pěti deseti let budeme nejlepší v České republice. Jsem strašně rád, že má nábor velkou odezvu,“ řekl Jágr.

Nyní přichází sobotní akce PZ, kde mimochodem největší hvězda českého hokeje začínala.

Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná v PZ posedmé, po celé České republice celkově už poosmé. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem téměř 30 000 dětí.