Důvod ovšem neprozradil. Jágr odstoupil ze zápasu již v polovině úvodní třetiny a do zápasu se již nevrátil. Marnou snahu svých spoluhráčů sledoval v civilu ze střídačky. Na dotaz, co bylo příčinou, reagoval trochu naštvaně, že nic.

"Dám vám vědět, ale teď to po mně nechtějte," řekl Jágr. "Já jsem prostě dál hrát nemohl," pokračoval přece jen Jágr. "Ale věřím, že to bude brzy v pořádku. Musím myslet dále do budoucnosti, je lepší vynechat jeden zápas a potom znovu nastoupit. K tomu jsem si ještě myslel, že máme zápas pod kontrolou," připustil Jágr s tím, že minimálně na úterní šlágr v O2 areně proti Brnu chce být již znovu připraven.

Tím, že sledoval celý zbytek duelu ze střídačky, měl možnost udělat si obrázek o vývoji utkání a následně také hodnotit. "Druhou třetinu jsme ještě hráli dobře, ale v poslední třetině jsme již nic neměli," přiznal Jágr.

Bylo prý dobře patrné, že domácí zvýšili obrátky a začali hrát, na co skutečně mají. "V půlce zápasu těžili jen z toho, co jsme jim v podstatě dali, ale potom nás již začali přehrávat a my jsme přestali hrát," litoval čtyřicetiletý Jágr ztráty dobře rozehraného duelu, po němž mohli Středočeši v případě tříbodového zisku vévodit tabulce celé soutěže.

Na střídačce ho prý přepadala bezmoc. "Nemohl jsem pomoci, musel jsem pouze doufat, že to dotáhneme do vítězného konce," přiblížil své pocity. "Mě hokej baví, kdybych jenom trochu mohl hrát, naskočil bych, ale opravdu to nešlo," ujistil Jágr.