Paradoxně v den svých sedmadvacátých narozenin poprvé nakoukl do kabiny, kde mnoho jmen neznal. „Snad jen kluky, co hráli v Ústí – Evaniho, Čurillu, jenž mi ke Kladnu něco pověděl. A samozřejmě vím, kdo jsou Patera nebo Procházka,“ usmál se 182 cm vysoký bek, s níž údajně nový zaměstnavatel podepsal kontrakt už během semifinálové série I. ligy s Mladou Boleslaví. „Nechci to vůbec rozebírat přes média, zbytečně bychom se mohli s Ústím dohadovat,“ říká bek, který umí zaútočit, ale také přitvrdit v obranné fázi. I proto si ho vybral trenér Zdeněk Müller do sestavy.


„Pro mě je samozřejmě lepší, že si mě vybral trenér. Kdyby to bylo třeba vedení a koučovi bych se nehodil do koncepce, měl bych úlohu hodně ztíženou. Co se týče mých výkonů, nerad o nich mluvím dopředu. Něco řeknu a pak je to úplně jinak. Určitě však nejsem se svými výkony nikdy zcela spokojený,“ vykládá někdejší borec Košic, Dubnice a Žiliny.


Zatímco v Košicích a Žilině získal slovenský mistrovský titul, s Dubnicí se zachraňoval. Poté odešel do Čech, kde ústeckým Lvům pomohl do extraligy. „I proto jsem do přípravy naskočil až nyní, abych měl nějakou přestávku. Poslední tři čtyři roky jsem měl pokaždé sezonu dlouhou,“ mapuje minulost borec, jemuž už prezident Jágr zařídil v Kročehlavech bydlení. „Byt je zařízený, takže vše je v pohodě. Teď ještě aby byly sportovní výkony,“ přeje si Nádašdi, který se na premiérovou sezonu v české extralize těší.


„Sice se říká, že česká extraliga je lepší než slovenská, ale spíš to je tak, že každá má svoje specifika. Nechci to dopředu srovnávat, od toho jsou jiní. Pro mě je teď česká extraliga na prvním místě. Jestli pro mě však bude vrcholem kariéry, to se teprve uvidí,“ uzavřel Tomáš Nádašdi.