Trenér čtvrtfinalistů loňského play-off Zdeněk Vojta před odchodem na kluziště prozradil,  že náplň nejbližších tří ostrých týdnů bude totožná s uplynulými dvěma sezonami.

„Řekl bych, že se nám model osvědčil, takže není důvod něco měnit," uvedl s tím, že na hráče čeká i tahání obřích pneumatik. Kondici hokejistů bude mít opět na krku kondiční trenér Radim Jebavý.

Do přípravného kempu zasáhne až 38 hráčů. „Jsou  mezi nimi i junioři, kteří s námi trénovali celou letní přípravu," prozradil Vojta, jenž dva roky působil v Lotyšku a právě odtud jsou tři z pěti cizinců, kteří budou usilovat o kladenský dres.

„Stále tam mám dobré kontakty a je dobře, že zdejší hráči mají zájem u nás hrát," uvedl Vojta. Koneckonců jejich krajan Koba Jass se stal postupem času idolem fanoušků.

V jeho šlépějích by mohli jít Sergejs Pecura a Martins Jakovlevs. První hrál za národní tým na olympiádě, druhý  byl v přípravě na letošní mistrovství světa. Třetím do party je Edgars Dikis, juniorský reprezentant.

Dalšími cizinci v přípravě jsou Slovák David Buc a Slovinec – bývalý reprezentant, Erik Pance.

Včera jako první trénovali hráči pod smlouvou, do druhé části nastoupili junioři,  zahraniční borci a také mimokladenští, tuzemští hráči Jan Herman (naposled Most), Jakub Šulc (Slavia, Beroun), Daniel Kolář (Chomutov, Kadaň, Klášterec), Robin Malý (Litoměřice, Beroun) a Jan Berger (Hradec Králové).

Na konci zmíněného třítýdenního  cyklu odehrají Rytíři v šesti dnech pět utkání, pak se začne kádr zužovat a trenéři se zaměří i na taktickou stránku.

Bohužel z programu přípravných zápasů vypadla dvě utkání s Chomutovem a duel s pražským Lvem.
Jako první včera naskočil na led Tomáš Plekanec, jenž je zatím jediným hráčem z NHL, který se bude připravovat s Kladnem. Druhým bude Jaromír Jágr, jenž by měl do Česka přiletět tento nebo příští týden.