Kladno také nemuselo mít nic, v poslední vteřině doslova neuvěřitelně nechala obrana za zády volného Orsavu a ten Bowa překonal. Branka však padla až po čase, a tak se čekalo na rozhodnutí ještě malou chvilinku. Vlastně jen 24 vteřin, tolik stačilo Bambulovi, aby v nastavení rozhodl. „Jsme za to rádi. Máme vítěznou sérii a bereme ji od reprezentační pauzy k pauze. Hodně zápasů jsme odedřeli a teď nastal čas si oddechnout a vypnout hlavy,“ řekl po utkání asistent olomouckého trenéra Róbert Petrovický.

Mora přitom s Kladnem po první části prohrávala 0:2. To ještě ve svých šancích shořela na skvěle chytajícím Bowovi, jenž lapil i sólový únik Kunce. Na druhé straně celkem oblíbený gólman Rytířů Sedláček nezastavil hned dvě rány.

Nejdříve ho po úniku s Kusým překonal nadvakrát Sideroff, jenž rozhodl domácí duel s Olomoucí a je to tedy jeho oblíbený sok. A pak udeřil v přesilovce tradičně kapitán Smoleňák, kterému pořád ještě nepropadla parkovací karta před jakoukoliv brankou a dorážkou zvýšil na 0:2.

Kladnu ale nevyšly začátky zbylých třetin. Ve druhé si obránci nepohlídali volného Sirotu a ve třetí také hned v první minutě zase Navrátila. Tenhle gól byl úplně zbytečný, hosté totiž měli puk na holi a školácky se o něj nechali oloupit.

Jindy měli ale kliku. Ve druhé části čaroval Bow hned proti dvěma nájezdům Orsavy a Navrátila, k tomu měli domácí několik přesilovek a protesty Kladeňákům byly k ničemu, byť někdy tresty vypadaly opravdu všelijak. Martenet dokonce vyfasoval za arest do konce utkání za napadení rozhodčího (krosček?!), a tak hosté dohrávali půl zápasu v pěti becích. „Bavil jsem se o tom s Frolíkem po Budějovicích. Říkal, že prostě jen šel napadat. Teď se tam někdo strkal a náš hráč ho chtěl bránit a přijel mu tam rozhodčí. S verdiktem spokojený nebyl, bylo to nechtěné, nikdo z hráčů nechce trefit rozhodčí,“ má jasno kladenský trenér Otakar Vejvoda.

A tak opakujme, že bod má svou hodnotu, poslední Mladé Boleslavi Rytíři zase trochu utekli. Naopak Vítkovice unikají jim, před reprezentační pauzou se uklidnily výhrou nad Karlovými Vary.

HC Olomouc – Rytíři Kladno 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Sirota (Navrátil), 41. Nahodil (Navrátil), 61. Bambula (Knotek, Ondrušek)– 14. Sideroff (Kusý, Pytlík), 17. Smoleňák (Tralmaks, Klepiš). Rozhodčí: Kika, Cabák – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 4797

Olomouc: Sedláček – Ondrušek, Řezníček, Sirota, Škůrek, Černý, Švrček – Kusko, Knotek, Bambula – Plášek ml., Nahodil, Navrátil – Káňa, P. Musil, Orsava – Kunc, Anděl, Klimek – Menšík.

Kladno: Bow – Hejda, Dotchin, Ticháček, Martenet, Slováček, Veber – Tralmaks, Klepiš, M. Procházka – Kusý, Pytlík, Sideroff – Strnad, Melka, Smoleňák – Bláha, Babka, Jarůšek.