Hrané originály měli zájemci možnost dražit na největším obchodním portálu Aukro.cz do minulého pondělí. Pak už se jen počítalo, kolik přesně peněz se vybralo. V úterý vedení klubu částku potvrdilo – je to zmíněných 165 tisíc korun.

Nejdražším kouskem byl podle očekávání dres Jaromíra Jágra, jehož cena činí 35 tisíc. Číslo 68 se sice v příhozech původně vyšplhalo až na sedmdesát tisíc, kvůli nečestnému výherci aukce ale nakonec dres po dohodě putuje ke kupci s druhou nejvyšší nabídkou.

„Z výsledku aukce máme radost a znovu děkujeme Aukru za výbornou spolupráci, díky níž se nakonec podařilo prodat nejcennější dres opravdovému zájemci. Slavnostně mu jej předáme na příštím domácím utkání se Spartou," vysvětlil tiskový mluvčí klubu Vít Heral. „Celkově se dražba velmi

povedla a klub může znovu významně podpořit Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Rytíři aktuálně bojují o lepší výsledky v extralize, Nadace dlouhé roky o neporovnatelně víc," doplnil Heral.

Předseda správní rady Nadace Doc.MUDr.Samuel Vokurka, Ph.D. vyjádřil Rytířům velké uznání za realizaci aukce a opakovanou podporu. Už vloni totiž klub po společné sbírce hráčů a fanoušků podpořil Nadaci necelými sto tisíci korunami. „Jde o veliké povzbuzení a dar nejen pro naši Nadaci, ale především pro těžce nemocné pacienty – děti i dospělé – s leukémií a jinými nádorovými onemocněními kostní dřeně a lymfatických uzlin. Díky opakované pomoci klubu v získávání finančních prostředků můžeme dále podporovat rozvoj transplantačního a hemato-onkologického programu v naší zemi. Výtěžkem z akce podpoříme nábor a základní vyšetření dárců kostní dřeně Českého národního registru dárců dřeně a část prostředků bude možno díky výši získané částky věnovat také na přímou podporu pacientů a zlepšení jejich podmínek v těžké životní situaci po onemocnění leukémií nebo po transplantaci kostní dřeně," uvedl uznávaný lékař s přáním mnoha sportovních úspěchů kladenským hokejistům.

Kromě Jágrova dresu se největší bitva strhla o jmenovky hráčů, kteří v současnosti stále hájí kladenské barvy. Hvězdy NHL Tomáše Plekance, Marka Židlického či Jiřího Tlustého totiž v pomyslném souboji předčili kluboví matadoři, olympijští vítězové Pavel Patera a Libor Procházka. Jejich dresů si fanoušci cenili na více než sedmnáct, respektive šestnáct tisíc korun.

NEJDRAŽŠÍ DRESY

Jaromír JÁGR – 35 000 Kč

Pavel PATERA – 17 500 Kč

Libor PROCHÁZKA – 16 100 Kč

Tomáš PLEKANEC – 9 100 Kč

Marek ŽIDLICKÝ – 8 100 Kč

Tomáš KABERLE – 8 100 Kč