Návrat do české extraligy: Jaký pro vás minulý týden v Ústí nad Labem byl? Dal jste dokonce branku…

Dojem mám i tak trochu rozpačitý. Byl jsem po nemoci a budu si muset na soutěž zase trochu zvyknout, dostat se do toho. Přece jen je to nejlepší soutěž na světě. Z týmu mám pocit výborný. Je tam spousta šikovných mladých kluků, hodně toho naběhají a snaží se. Bude to dobré.

Proč jste zvolil právě Kladno? Rozhodlo, že už jste tady hrál hokej a později hokejbal za Habešovnu?
Nechtěl jsem už nikam daleko dojíždět. Z Rakovníka to sice mám čtyřicet kilometrů, ale na to jsem zvyklý od malička, kdy jsem v Kladně začal s hokejem. Plzeň a Most jsou přece jen trochu dál, takže jsem trenéru Kadlecovi už na jaře slíbil, že pokud se vrátím, tak do Kladna.

A proč jste se vůbec vracel? Vždyť Švýcarsko je tak nádherné k žití a prý i k hraní hokejbalu.
Měl jsem tam nějaké menší zaměstnání, ale to později skončilo, takže jsem musel žít za svoje peníze. A to ve Švýcarsku nemůžete moc dlouho (úsměv). Jinak v Bielu se hrálo fakt dobře. Švýcaři hrají hokejbal jinak, pouze se čtyřmi hráči v poli, bez ofsajdů, na menším hřišti. Padá více gólů a je to atraktivnější. S naším hokejbalem to srovnávat moc nejde, byť se mě na to hodně lidí ptá.

Hrajete díky možnosti střídavého startu i třetí nejvyšší soutěž za Rakovník, kde jste doma. Musí to být veliká pohoda, s kamarády, první v tabulce…
Přesně jak říkáte. Neděláme si žádné stresy, máme super partu a užíváme si to. Sami si klub i řídíme, nikdo nám do ničeho nekecá. A na hřišti to funguje bezvadně, ze šesti zápasů máme plný počet bodů.

Bude to na postup?
Tak to nevím, spíš asi ne. A zřejmě asi ne ani v případě, že bychom soutěž vyhráli.

Zpět do Kladna, v sobotu  od 17 hodin přivítáte na svém hřišti Jihlavu, která překvapila už loni a letos je druhá, nečekaně o čtyři pozice před vámi. Jak se na první domácí duel v kladenském tričku těšíte?
Těším se určitě a upřímně netuším, co od Jihlavy očekávat. Nějaký čas jsem tady nehrál a oni byli loni nováčky, takže jsem je ještě hrát neviděl. Nicméně vždycky měli dobrou mládež a asi to dali dohromady. Bude to pěkný zápas.

Vzpomenete se ještě vůbec na už zaniklou Habešovnu, kde jste se stal hokejbalovou hvězdou, která později zářila tak, že jste se stal i nejlepším obráncem mistrovství světa?
Vzpomínám jen v tom nejlepším, bylo to tam fajn. Získali jsme dva tituly, hráli výborný hokejbal.