„Honza byl velký srdcař, impulsivní. Věděl jste, na čem jste. Svou energií vás donutil, že se na nic nemůžete vyfláknout. Hlavně je to správný chlap,“ tak hovořil o rodákovi z Obecnice na Příbramsku jeho někdejší svěřenec ze Vsetína a nyní kouč Zlína Jan Srdínko.

Jeho tým úvodní finále vysoko prohrál, ale slibuje ještě velký boj. Sám Jan Neliba, který utkání ve Vsetíně sledoval se starostou Jiřím Čunkem, favorizuje klub, který jako kouč dovedl ke třem mistrovským titulům, ale proti Kladnu v baráži už nikoliv. „Říkal mi, že Vsetín asi postoupí, ale Kladno ho pak smázne,“ povídal Nelibův zeťák Tomáš Vlasatý, bývalý fotbalista Kladna, který kdysi slavného hokejistu, jenž v dresu Poldi vyválčil pět hráčských titulů, do Vsetína doprovázel.

Jan Neliba je hokejovým nezmarem. I teď po své sedmdesátce, kterou oslavil loni, pomáhá s trénováním dětí v Kladně, je asistentem Vítězslava Bílka. A pořád je platný, protože… „Možná je starší, ale jak říká Marek Židlický, hokej se hraje pořád na dvě brány a bez tvrdé práce a lásky ke sportu stejně nic nedokážeš,“ doplnil Tomáš Vlasatý.