Znojemský klub tak obsadil nejdůležitější post při budování nového týmu, při jehož tvorbě bude také pomáhat nový hrající sportovní manažer Radek Haman, jenž byl jako hráč kdysi také s Kladnem v kontaktu.

Neliba naposledy vedl prvoligový Most, jemuž se letošní sezona nepovedla. Bývalý skvělý a důrazný obránce, jenž si zahrál i za reprezentaci, po ukončení kariéry zahájil své trenérské působení ve Finsku, kde končil jako aktivní hráč. Upozornil na sebe v ročníku 93-94, kdy se stal koučem tehdy velmi silného Kladna s exkluzivní generací F. Kaberleho, Patery, Procházky, Tona, Mikoláška, Zajíce, Gardoně, Kameše nebo Vebera.

Mužstvo tehdy do finále nedošlo, ale Neliba na sebe upozornil a odešel do Vsetína, s nímž slavil několik mistrovských titulů. V extralize pak vedl ještě České Budějovice, ale tam se mu nevedlo a od té doby v Čechách na extraligové angažmá čeká.

Zajímavostí je, že Neliba bude ve Znojmě už pátým kladenským trenérem po Václavu Sýkorovi, Miloslavu Hořavovi, Milanu Skrbkovi (dorost) a svém aktuálním asistentovi Karlu Vaňkovi.