V Třinci se v sezoně povedlo vyhrát jen šesti týmům, dva další vybojovaly po bodíku. Kladno se k nikomu z nich ani nepříblížilo, byť k zápasu přistoupilo velmi dobře. Po polovině ho ale zlomil čtvrtý třinecký zásah z hole Hrabala, pak už nestačilo útočnýcm kouzlům soupeře odolávat.

Kladenští přijeli s jasnou taktikou, nepustit soupeře do velkého úvodního tlaku jako při zdejším posledním vystoupení. Skvělé bruslení Rytířů taktiku pomohlo splnit a výsledkem bylo – podobně jako v posledních dvou duelech – nepřeberné množství ran směřujících na gólmana Hamerlíka – nakonec jich bylo 17.

I tak hokejově parádně vybaveníí Oceláři dvakrát vedli, když v úvodu využil Polanský přesilovku při vyloučení kapitána Patery a poté, co Valský vyrovnal, za pouhých 22 vteřin Hrňa šťastně dával na 2:1.

Kladno ale bylo za svou aktivitu odměněno ještě do první sirény. To sehráli Látal s Lukáčem a D. Růžičkou skvěle přečíslení a posledně jmenovaný parádně srovnal.

Méně slavný Růžička tak v tu chvíli byl výš než jeho jmenovec Martin, na toho přišla řada později.

Bohužel, hostům nevyšel ani nástup do druhého dějství, rychlý protiútok se tentokrát povedl soupeři a Květoň nedal Cháberovi naději.

Kladno mohlo znovu kontrovat, minimálně dvě stoprocentní šance však Kuchejdovi a Hořavovi chytil Hamerlík. Když pak ale z přesilovky nechytatelným příklepem zavěsil ve 33. minutě Hrabal, domácí dostali soupeře pod mohutný tlak a zcela ovládli led. Adamský pohotovou ranou bez přípravy přidal pátý gól a Polanský šťastnou trefou z úhlu zvýšil na 6:2.

Do přestávky připojil další dvě trefy a v úvodu třetí třetiny Zíb bombou dokonal skóre na konečných 7:2. A to ještě gólman Cikánek, který po čtyřiceti minutách nahradil Cháberu, chytil pár jasných šancí a párkrát mu pomohla tyčka. „Tím naším čtvrtým gólem se to zlomilo. Ale já myslím, že od druhé třetiny jsme podali výborný výkon. Začátek byl zvláštní. Dvakrát jsme rychle vedli, oni dali na 2:2. Po přestávce nám to ale už šlo," řekl po utkání domácí Martin Růžička, jehož účet na vrcholu kanadského bodování extraligy po dnešku tvoří 35 gólů a 39 asistencí.

Hlasy trenérů po utkání:

Josef Turek (Třinec): „První třetina byla vyrovnaná. Dvakrát jsme v ní vedli, ale vždy si nechali vyrovnat. Druhá třetina, ve které jsme dali čtyři branky, rozhodla. Reprezentační přestávka nám pomohla. Dařily se nám přesilovky, navíc dobře chytal Hamerlík. Po čtyřech těsných porážkách o gól jsme to chtěli zlomit, a to se nám podařilo."

Jiří Kopecký (Kladno): „Třinec je útočné mužstvo a mají perfektní přesilovky, na což jsme se připravovali. Přesto jsme hned ve třetí minutě udělali útočný faul a dostali první gól. Podařilo se nám vyrovnat, vzápětí jsme ale znovu inkasovali. Za stavu 2:3 mohl Hořava srovnat, ale netrefil prázdnou branku. To byl důležitý moment. No a z další přesilovky po špatném střídání přišel čtvrtý gól. Domácí se uklidnili. Od půlky zápasu bylo na ledě jen jedno mužstvo."

HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 7:2 (2:2, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Polanský (Adamský, M. Růžička), 10. Hrňa (Matuš, Hrabal), 23. D. Květoň (Rákos, Orsava), 33. Hrabal (M. Růžička, Zíb), 36. Adamský (Polanský, Lojek), 39. Polanský (M. Růžička, Klouček), 41. Zíb (Hrabal, Rákos) – 9. Valský (Kuchler, Kameš), 18. D. Růžička (Lukáč, M. Látal). Rozhodčí: Fraňo, Mikula – Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 3363.

Třinec: Hamerlík – Ovčačík, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania – M. Růžička, Peterek, Varaďa – Orsava, Rákos, D. Květoň – Klimenta, Polanský, Adamský – Hrňa, Matuš, Zagrapan. Trenéři: Turek a Janků.

Kladno: Chábera (41. Cikánek) – L. Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Piskáček, Kameš, Doudera, od 42. navíc Macholda, Drtil – Eberle, Lukáč, M. Látal – Jass, Patera, M. Hořava – Valský, Kuchler, Kuchejda – od 42. navíc Obdržálek, Dalecký, Strnad. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.

Hokejová extraliga – 47. kolo:

HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 7:2 (2:2, 4:0, 1:0), HC Mountfield Č. Budějovice – Piráti Chomutov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), HC Verva Litvínov – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0), PSG Zlín – HC Sparta Praha 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0), HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Steel 8:3 (2:1, 6:0, 0:2), HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0).