Od konce roku čekali Kladeňáci (s uzdraveným Denisem Kusým a Jaromírem Jágrem v civilu na střídačce), až se jim koncovka zpřesní. Naposledy se to povedlo 28. prosince v Liberci, teď proti Třinci. Mezitím však tým nevyhrál ani jednou za tři body…

Tentokrát mu to za záda Ondřeje Kacetla padalo až neuvěřitelně. Strnad perfektně připravil snadné zakončení Hejdovi, pak se prosadil v přesilovce Ticháček. Mezitím M. Růžička trefil při trestném střílení nařízeném za faul Vebera na Čacha tyčku a proti Třinci se spiklo všechno. Do konce třetiny mu rozhodčí vyloučili na 5+DKU reprezentanta Voženílka (zásah ramenem do obličeje Klepiše) a dostal ještě dva góly právě od Klepiše a pak ještě od Procházky.

"Všechno rozhodl vstup do utkání. Byla 10. minuta a vedli jsme 3:0. Utkání s podobným průběhem jsme hráli několik, ale obrovský rozdíl byl v tom, že tentokrát jsme svoje šance proměnili," byl rád domácí asistent trenéra Pavel Skrbek.

Kladenský brankář Mitens čekající už nekonečných osm zápasů v novém angažmá na první výhru se jí sice dočkal, ale také si prožil těžkou chvilku, když se puk odrazil od zadního mantinelu pro něj tak nešťastně, že Čacho v pohodě snížil a ještě v oslabení…

Kdo zápas viděl a byl nestranný, musel se bavit až do konce. Moc se nebránilo, a že nepadly ve druhé části žádné góly, za to mohly spíše tyčky za Mazancem, jenž vyměnil Kacetla. Třinec snížil až ve třetím dějství ranou Adámka, pak to chvíli vypadalo, že by mohl využít tragických kladenských koncovek, ale další parádní pas předvedl v neděli výtečný Strnad a Procházka se štěstím stanovil konečný výsledek na 5:2.

"Ve druhé třetině jsme si pohybem vytvořili nějaké příležitosti spíše v přesilových hrách, ani jednu jsme ale neproměnili, nepomohli jsme si tím. Bohužel i proto je výsledek takový, jaký je. Zklamání," hoesl hostující trenér Zdeněk Moták, jehož tým nedávno v Kladně zápas v posledním dějství otočil z 1:3, ale tentokrát na to kvalitu nenašel.

Pavel Skrbek mohl být konečně jednou spokojen a také byl. "Odehráli jsme velice dobré utkání. Takových utkání jsme tady odehráli víc, rozdíl byl v tom, že jsme proměnili šance, které jsme dostali, a hráli jsme obětavě a zodpovědně v obraně," mínil.

Rytíři Kladno – Oceláři Třinec 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Hejda (Strnad, M. Procházka), 8. Ticháček (Tralmaks, Smoleňák), 10. Klepiš (Nemčík), 17. M. Procházka, 53. M. Procházka (Strnad, Melka)  – 18. Čacho (Jeřábek), 45. Adámek (M. Růžička, Nestrašil). Rozhodčí: Šír, Cabák – Svoboda, Dědek. Vyloučení: 4:2, navíc Voženílek (T) 5+DKU. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 1047.

Kladno: Mitens – Slováček, Nemčík, Hejda, Veber, Trojna, Ticháček – Smoleňák, Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Pytlík, Kusý – Strnad, Melka, M. Procházka – Bláha, Jarůšek, Frolík.

Třinec: Kacetl (17. Mazanec) – Smith, Nedomlel, Polášek, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Mrtka – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička – Daňo, L. Hudáček, Kurovský – M. Roman, Vrána, Hrehorčák – Dravecký, Čacho, Spěváček.