Doma Rytíři, v tabulce třetí, potřetí za sebou přivítají tabulkového souseda. Zatímco minulou středu to byly druhé Budějovice a následně třetí Benátky, nyní to bude nový třetí tým – Kadaň. Ta se vyhrnula tabulkou vzhůru hlavně díky perfektní bilanci z domácích duelů. Vyhrála jich všech sedm za tři body (!) a dokonce jako jediná nenechala Rytířům ani bodík. Zato venku je bídná, uspěla jen v Mostě a ještě na nájezdy. Ovšem pozor, zbylý bodík připojila na Slavii (prohra 2:3 na nájezdy).

Varování!

Sestava kladenského týmu se sice oproti dobře sehranému středečním mači na Slavii změnit může, ale když už, tak minimálně. Vlastně jedině v bráně, i když trenér Jindřich Lidický tajnůstkařil. „Kdo bude chytat už víme, ale povíme až v sobotu ráno. Máme pravidla a těch se budeme držet," říkal s úsměvem.

Je ale možné, že změnu oproti Slavii udělá, protože Mensator sice chytal opět výborně, ale to samé předtím Cikánek v Prostějově.

V poli bude chybět jen zkušený Tomáš Horna, který se dává dohromady po problémech s kolenem. „Už se to lepší, původně měl začít trénovat v pondělí. Ale prý to zkusí už dnes, každopádně hrát ještě nemůže," vyloučil David Čermák.

Co se týče hostů, mají tradičně silný tým. Vlastně od doby, kdy spolupracují s extraligovými Vary a Chomutovem, který má díky masivním nákupům z let minulých opravdu široký kádr.

Velká síla stojí v bráně (Hanuljak a Strmeň), v obraně ex-kladenští Mrázek s Tejnorem nebo šikovný Charousek a zkušený Trefný. Jinak je ale mužstvo podobně jako to kladenské mladé, v útoku i proto kromě zkušenějších Chrpy (31 let) a Rohana (26) dominují Chlouba (24), Račuk (23), Kůs (25) či Hejcman (21).