Hodně dlouho nebylo ve Slaném na hokeji tolik diváků. Jenže ti, co dorazili a mačkali palce domácím Rytířům, se trochu potěšili snad jen pěstním soubojem Kanaďana Jakea Dotchina s Filipem Heldem v závěru, jinak měli důvod k radosti hlavně příznivci hostů. Ti byli o hodně lepší, přestože Rytíři nasadili poprvé kapitána Tomáše Plekance (po jediném tréninku) a zmíněného Jakea Dotchina.

Kladno se drželo ještě v první třetině, kdy dokonce slušně kombinovalo, ale od začátku druhé už ztrácelo, když se poprvé prosadila posila Litvínova z Varů Koblasa po pěkné individuální akci. Stejný hráč na konci druhé části využil tlak Litvínova k druhé trefě z přesilovky, které šly hostům velmi dobře. Ve třetím dějství – když Filip po úniku s Plekancem nedal v oslabení velkou šanci, už Litvínov hru ovládal.

Kladno se snažilo, jenže recept na brankáře Severočechů Mateje Tomka hráči našli až pět vteřin před koncem a ještě šťastně, když dobře napadal Jakub Babka.

Kladenský asistent kouč Pavel Skrbek musel uznat, že Kladno neodehrálo vůbec dobrý zápas. "Dostali jsme tři nebo dokonce čtyři góly v oslabení, která jsme odehráli velmi špatně. Na druhou stranu jsme se jim zatím vůbec nevěnovali. Byli jsme však hodně slabí také dopředu, máme hrozně málo střel, nicméně je půlka srpna a ještě máme čas na něčem zapracovat,“ řekl Skrbek.

Také hostující Karel Mlejnek hovořil o speciálních týmech. „Ty tohle hodně rozkouskované utkání hodně ovlivnily. My naše přesilovky využili a to zápas rozhodlo,“ měl jasno šéf litvínovské střídačky.

Příští týden v úterý se oba protivníci utkají znovu na litvínovském ledě, ve čtvrtek pak Kladno poprvé bude hrát doma proti Slavii.

Rytíři Kladno - Verva Litvínov 1:5 (0:0, 0:2, 1:3). Branky a nahrávky: 60. Babka – 21. Koblasa (Kudrna, Válek), 39. Koblasa (Kudrna), 48. Sukel, 54. Kudrna (Sukel), 56. Válek (Koblasa, Kudrna). Rozhodčí: Čáp, Horák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:8 + Dotchin (KLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:4. Diváci: 1083.