Již je to definitivní. Velký flám na Kladně končí. Slavná NHL znovu odejme slavnému klubu Kladna hned několik výtečných a světových hokejistů! V Dallasu, Montrealu, New Jersey či Carolině jsou jistě u vytržení a slaví. Již za pár dní  budou v jejich kabinách sedět Rytíři a budou hrát zcela klíčovou úlohu v jejich taženích NHL.

V příštích měsících a letech uvidíme na živo kouzelná představení od Jágra, Plekance, Tlustého, Židlického, T. Kaberleho, Voráčka, Pavelce a Frolíka již jen opět „jen" se lvíčkem na prsou. Ale užívali jsme si to parádně. Takové posvícení si náš klub zasloužil. Vždyť žádný jiný klub v Česku ani Československu nedaroval reprezentaci tolik mistrů světa či vítězů olympiády a navíc takové hvězdy, které měly na zlatých medaliích zcela klíčový podíl!

Od posledního titulu mistra republiky v roce 1980 zažilo Kladno několik výtečných sezon, kdy nebylo do této trofeje znovu daleko (1981, 1982, 1990, 1994, 1995, 1996, 2005 a letos 2013). Tyto zcela výjimečné ročníky měly jedno společné. V každém z nich se poskládala do týmu alespoň rozumná část těch opravdu nejlepších odchovanců naší ojedinělé líhně! V každé z nich jsme viděli strhující útočné manévry a nezapomenutelné góly!

Pokud by v letošní výluce za Kladno naskočilo nejlepší pravé křídlo světové historie, bylo by to samo o sobě skvělé. Jenže jeho výpady parádně podporoval jeden ze dvou nejlepších českých centrů současnosti Plekanec, dva nejproduktivnější čeští obránci v historii NHL Židlický a T. Kaberle a dravý talent českého hokeje v NHL Tlustý!

Jako bychom se během výluky vypravili na cestu kolem světa a zažívali s tímto komandem nevšední dobrodružství. Bylo opravdu strhující spatřit chladnokrevné kličky, trysková přečíslení, úchvatné nahrávky do vyložených pozic či zničující zámky soupeře. Tato řada by se jistě vůbec neztratila i v samotné NHL!

Hvězdná trojice Jágr, Plekanec a Židlický navázala na skvostné útoky z mistrovství světa v roce 2011. Úderné duo Jágr a Plekanec navíc skončilo s famózním průměrem kolem 1,7 bodu na zápas, a to přes to, že jejich útočné komando bylo zřejmě nejstřeženějším v historie české extraligy!

Tato řada se zcela jistě zařadila mezi tři nejlepší útočné eskadry historie české extraligy! Konkurovat ji mohou jen tyto řady: Lang, Reichel, Ručínský a Šlégr při výluce v sezoně 1994/95 a Jágr, Patera, M. Procházka a T. Kaberle při výluce v sezoně 2004/05.

Jágrovi za tuto výpravu buďme velmi vděční. Nebylo jistě pro něj vůbec snadné tuto zářivou letku obléci do dresu s rytířem a ještě se přitom po nocích udržovat v tak famózní formě ve 40 letech! Jen se podívejme na jména jako Eliáš, Havlát, Kubina či Erat. Jejich startu zabránilo zdraví, nedostatek financí klubu či nedostatek vůle hráče hrát či pomoci svému klubu, ve kterém vyrostl.

Važme si tedy každého střídání, které kdokoli z naší hvězdné pětice v dresu Rytířů předvedl. A kdo ví, kolik takto výtečných hvězd Kladno pro NHL vychová a jak velké budou mít srdce, aby svým uměním obdarovali kladenské diváky.

I přesto, že dnes do boje proti výbornému útoku Litvínova nenaskočí ani sám velký Jágr, bylo by skvělé, pokud by byla naše aréna napěchována až ke stropu a na konci utkání by (bez ohledu na jeho výsledek) co nejvíce diváků zatleskalo a poděkovalo Jágrovi, Pekancovi a Tlustému za mimořádná gala představení, která se jistě zapsala zlatým písmem do bohaté kroniky našeho klubu!

Ba co víc, Rytíři, kteří na Kladně zůstali a mají velkou šanci na dobytí bran play off, si naší podporu jistě zaslouží. V týmu je hned několik slušných talentů. Loni překvapil produktivitou Dragoun a letos byl do svého zranění mezi nejlepšími Valský, který zřejmě zažívá průlomovou sezonu! V obdobné zlepšení jistě můžeme s napětím doufat u dalších mladíků Látala, Eberleho, Melky, Daleckého a Strnada.

Navíc jsou Rytíři nyní vystaveni zřejmě nejničivějšímu útoku zranění ze všech klubů. Vždyť dnes budou chybět (kromě hráčů z NHL): Patera, Hlaváč, Dragoun, M. Hořava a L. Procházka. I když skvělou zprávou je návrat Valského! Proti Rytířům navíc bude stát Litvínov, jeho útočná letka je nejlepší za poslední roky! Kolem bodu na zápas mají dokonce tito výborní hráči: Hübl, Lukeš, Hanzl, Ručinský a též navrátilec Piroš!

                                         Tomáš Hora