Středeční večer z vyjetých kolejí nevybočil. Buldoci dokázali v druhé třetině smazat dvougólové manko z úvodní části, když se během necelé minuty trefil v dvojnásobné početní výhodě kanonýr Krpata a po něm i kladenský junior Patyk.


Na začátku třetí části strhl vedení na stranu hostů Niko, jenž v první třetině obdržel osobní trest. V posledních pěti minutách pak Vrchlabí svoji výhru dvakrát pečetilo.


Brankář Jan Ilašenko si posteskl, že už týden kvůli nemocem a zraněním trénují pouze v osmi deseti lidech, a to nejde. „Ještě k tomu děláme hrubé individuální chyby. Soupeři jsme to několikrát namazali na hokejku. Kdyby každý dělal, co má, tak by to bylo jiné,“ uvedl.


Podle něj je Vrchlabí zkušeným mužstvem, které moc nestřílí. Je ale trpělivé, a když se dostane do šance, tak ji využije. „Dobře o sobě vědí,“ podotkl Ilašenko, jenž v úvodní části zmařil skokem k tyči soupeřovu velkou šanci. Doplatil ale na to ránou do hlavy, přičemž se nenechal vystřídat. „Nejsem ten, kdo by utíkal z brány,“ prohlásil. 


Řisutům stále patří poslední příčka druholigové tabulky. Na desátý Most mají manko tři body. V sobotu zajíždí do Podkrkonoší, kde je čeká šestý Trutnov, který má o jedenáct bodů víc.