Jaromír Jágr, Tomáš Vokoun, Ondřej Pavelec, Tomáš Kaberle, Marek Židlický, Patrik Eliáš, Tomáš Plekanec, David Krejčí – s těmi jmény vlastně počítal každý, žádné překvapení se nekoná. Snad jen Krejčí neměl absolutní jistotu.

Z Kladeňáků v širší nominaci nezbylo místo jen na Fratiška Kaberleho, jemuž se návrat do extraligy vydařil méně než čekal, šanci nedostali ani talentovaní Michael Frolík (byť v dresu Floridy hrál na podzim lépe a lépe) a Jiří Tlustý. Ten se opět neprotlačil nastálo do prvního mužstva Toronta, které ho navíc vytrejdovalo do Caroliny.

Z Kladna, které se roky plazí spíše po dně extraligové tabulky, jede do Kanady enormní počet hokejistů, nejvíc ze všech českých klubů. Právě tohle se skromnému klubu moc nevyplácí, vychovává příliš vysokou kvalitu, s čímž nedávno souhlasila i největší ofenzivní hvězda výběru – Jaromír Jágr.

I další odchovanci Kladna vyjma brankářské dvojice Tomáš Vokoun (dnes Florida) – Ondřej Pavelec (Atlanta) budou Růžičkovi k ruce hlavně při ofenzivních plánech. Určitě oba beci Kaberle se Židlickým – specialisté na přesilovku. To samé se dá říci o Patriku Eliášovi a vlastně i montrealském Tomáši Plekancovi, aktuálně nejúspěšnějším Čechovi v NHL. Plekanec je však i dobrým specialistou na oslabení.

Komplexním borcem je rovněž bostonský David Krejčí, jenž má ovšem ke Kladnu asi nejmenší pojítko. Odehrál zde jen dva roky v juniorské kategorii, i tak ale přispěl k zisku mistrovského titulu.

Klasickými odchovanci nejsou ani Vokoun (začínal v Karlových Varech), původem třebíčský Patrik Eliáš a mostecký Marek Židlický.

Kapitánem národního celku určil Vladimír Růžička dlouholetou oporu New Jersey Devils Patrika Eliáše, tahle pocta je pro něj další z mnoha, které ve své bohaté kariéře dosáhl. Jeho asistenty budou Jágr s Kaberlem.