Novák po odchodu ze Sparty řádil ve svém mateřském Libereci, kde byl dokonce kapitánem a vysloužil si v sezoně 2005–06 nabídku k ruskému angažmá v Omsku a také pozvánku do reprezentace. Tehdy ale začaly jeho patálie. Na východě se mu tolik nevedlo, následoval návrat do Liberce, ale ani to nebylo růžové. V minulém ročníku tak nyní čtyřiatřicetiletého Nováka získalo zachraňující se Ústí nad Labem, kde vydržel dodnes, byť se mu tým v extralize zachránit nepovedlo.

V Ústí se mu však úvodletošní sezony I. ligy úplně nepovedl - v dosavadních devatenácti zápasech nedal ještě ani gól a má jen devět asistencí.V poslední době trochu marodil s naraženými žebry.

Naopak situace opět zraněného brankáře Zdeňka Orcta se moc nelepší, Kopřivovi tak v neděli bude krýt záda mladíček Cikánek. "Ze zápasu v Ústí má naraženou krční páteř a pořád leží doma. Naposledy ve Vítkovicích kryl záda Kopřivovi Lev, protože Cikánkův Chomutov hrál v pondělí i středu. Lvova Třebíč také, ale přece jen to měl do Ostravy blíž," vysvětlil trenér Kladna Zdeněk Müller.