Jak těžké to pro Kladno v Duhové aréně bude?

Určitě hodně. Pardubice hrají doma dlouhodobě dobře, dovedou hrát nátlakový hokej. Asi bude důležité přežít první třetinu a potom se uvidí.

Proti Kladnu jste tam hrál v čtvrtfinále play-off v mistrovské sezoně Východočechů (2004-05). Vzpomínáte na to?

Ano, velmi dobře. Rozhodovalo se to až v posledním sedmém utkání. Pro nás bylo tehdy čtvrtfinále možná nejtěžší, protože jsme byli favorité. Vedli jsme tři jedna na zápasy, ale rozhodlo se až v sedmém duelu. Proti Kladnu se vždycky hrálo těžce a i proto věřím, že to proti nám budou mít Pardubice těžké také v pátek.

Jenže vy pojedete dost oslabeni o marody. Nahradit se dá každý, ale přece jen: Kopřiva, Procházka, Novák, to je velká síla.

No, určitě budou chybět, jsou to skvělí hráči. Jenže my se s tím prostě nějak popasovat musíme. Bodovat přece musíme, není už čas něco odkládat.

Ale poslední vystoupení Kladna na venkovních kluzištích byla spíše mizerná a koneckonců to trvá celou sezonu. Vy jste přišel později, přesto už můžete nabídnout vysvětlení takových rozdílů mezi domácími a venkovními duely.

Pár zápasů jsme venku odehráli dobrých a v některých i bodovali jako ve Zlíně nebo na Spartě. Jinde to nevyšlo a nevím, proč to je. Nicméně podle mého bychom se měli více tlačit do útoku. Máme moc málo střel na branku a to bychom změnit měli. A není to jen věc útočníků, ale také nás obránců. Zapojit se do hry dopředu musíme i my.

Poslední otázka: Je vůbec reálné, že byste dohrál sezonu v Kladně? Nebo je už teď dané, že se vrátíte do mateřského Ústí a budete s ním bojovat o návrat do extraligy?

Já to opravdu nevím. Vše je věcí manažerů. Zatím se ke mně doneslo, že v Kladně budu do začátku reprezentační přestávky a pak se vrátím do Ústí. V extralize jsem limitován šestadvaceti zápasy, mám jich zatím osmnáct. Do pauzy stihnu ještě čtyři. Pro mě by bylo nejlepší hrát play-off za Ústí i za Kladno, ale nevím, jak to skloubit. Každopádně se budu snažit hrát co nejlépe tam, kde právě jsem.