Pětadvacetiletý hradecký odchovanec Kuťák prošel hodně štací. Přes blízké Pardubice se dostal až do Vítkovic a na Moravě hrál za několik mužstev i v dospělé kategorii (Prostějov, Frýdek, Poruba, Šumperk). Průlom přišel až v roce 2019, kdy podepsal Slavii a odehrál tam vynikající sezonu. V 55 zápasech zapsal 46 bodů a skončil v bodování týmu na druhém místě za Tomášem Šmerhou. Tehdy byl v týmu i Adam Kubík, s nímž se teď potká v dresu Rytířů.

Loni Kuťák trápil se Slavií i Kladno ve čtvrtfinále play off Chance ligy. Patřil mezi nejlepší slávisty, zapsal 4 asistence.

Jeho nespornou výhodou je také to, že nepatří žádnému klubu, což při tabulkovém odstupném škrtícím český hokej trápí řadu jiných hokejistů. Kuťákova práva drží jeho rodina.

Hokejové Kladno představilo speciální dresy, ve kterých odehraje 9. prosince utkání pod širým nebem proti Pardubicím.
Rytíři vybrali za zimní dresy přes 150 tisíc, teď chystají další aukci

Zajímavé úspěchy získal Kuťák s národními týmy. S hokejovou osmnáctkou dokonce v roce 2014 slavil stříbro na MS, byl totiž členem úspěšné generace Pastrňáka, Vrány, Zachy, Vaněčka nebo Kašeho. Ve finále tehdy Češi podlehli USA s Matthewsem, Eichelem a Larkinem. Dokonce zlatou medaili získal Kuťák v inline hokeji, kde pomohl k triumfu Čechů na MS organizace FIRS.

V extralize hrál v této sezoně desetkrát za Plzeň se zprvu dobrým vytížením kolem 13 minut, které ale postupně klesalo. Bylo z toho pět výher a stejný počet proher – v kanadském bodování se Kuťák za Plzeň neprosadil.

První zápas by Filip Kuťák měl odehrát za Rytíře hned v pátek proti Pardubicím.

Hokejový rozhodčí Jiří Ondráček
Kladenská stopa na olympiádě: Čárový sudí Ondráček si zapíská hokejový turnaj