Dvě třetiny jste s Pardubicemi odehráli minimálně vyrovnaný duel. Dá se říct, kde se to pak zlomilo?
Dostali jsme smolné góly. Nechali jsme hráče na prostředku hřiště, měl čas to zpracovat u nás v pásmu a vystřelit. To je školácká chyba. Měli jsme šance, abychom odskočili do vedení 3:2. Tohle nás ale srazilo. Pak přišly nešťastné odrazy a pak už se to bohužel lepilo.

Když mluvíte o šancích na vedení, jedna byla i přímo vaše. Co jí chybělo?
Ano, to byla jedna z těch šancí. Postavil se mi tam puk. I tak to byla velká šance. Celkově jich bylo hodně. Zápas jsme měli po dvou třetinách dobře rozehraný. O to víc to teď mrzí.

Končí dlouhá série sedmi zápasů, kdy jste bodovali. Mrzí prohra i z tohoto důvodu?
Důležité je, abychom sbírali body. Jestli je to v sérii nebo ne, to mě nezajímá. Byli bychom rádi, kdybychom proti Pardubicím brali bod. Zasloužili bychom si ho.

Pardubice jsou pasovány do pozice favorita celé extraligy. Jak jste to cítili na ledě?
Novináři píšou o tom, kdo je favorit. Já to tak nevnímám. Pro mě je to obyčejný tým jako každý jiný. Ukázali jsme, že je dvě třetiny můžeme přehrávat. Na favority se v hokeji nehraje.

Přebral jste kapitánské céčko po Tomáši Plekancovi. Co to pro vás znamená?
Tak nějak jsem ho zdědil. Nahradit Plekyho je nesmírně těžké. Takový hráč bude vždy chybět. Mrzí mě, že už s námi nebude. Potřebovali bychom ho každý den. Že jsem kapitán já? Tak to prostě beru. Je to pro mě čest. Zvlášť, když se podívám na kapitány, kteří tu byli přede mnou. Ať už to byl Pleky, Pepa Zajíc nebo Pavel Patera. Být po boku takových velikánů potěší.

Dá se vůbec říct, v čem nejvíce bude chybět?
Ve všem. To bychom tu byli hodiny. Je těžké něco vyzdvihnout. Je to kluk, který bude chybět od A do Z. Tuhle díru budeme muset společně zacelit.